Demokratinėje valstybėje žmogus turi teisę į saugų darbą ir sveikas darbo sąlygas.
Darbo sąlygos – visuma išorinių ir vidinių darbo veiksnių, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai daro įtaką pedagoginės veiklos rezultatams. Išoriniai veiksniai yra šie: 1) bendrieji: ekonominiai, organizaciniai, aplinkos (apšvietimas, triukšmas ir kt.); 2) darbo vietos: pastovumas, techniniai įrengimai ir kt.; 3) specialūs: pavienis ar grupinis darbas, bendradarbiavimo sąlygos ir kt. vidiniai veiksniai: 1) sveikata ir fizinis išsivystymas; 2) išsilavinimas bei pasirengimas darbui; 3) motyvacija, nuostabos; 4) charakteris; 5) gebėjimai. Organizuojant socialinių pedagogų darbą, svarbu sudaryti tinkamas sąlygas panaudoti visiems veiksniams.
Vadovaujantis Respublikos Konstitucijos 48 ir 49 straipsniais, atsižvelgiant į Tarptautines darbo organizacijos konvencijas ir rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, yra priimtas Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas, reglamentuojantis žmonių saugą įmonėse, įstaigose, organizacijose, neatsižvelgiant į jų nuosavybių formas ir pavaldumą. Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas teigia, kad, palyginti su darbo arba gamybos rezultatais, darbuotojų gyvybės, sveikatos ir darbingumo išsaugojimas yra prioritetinis. Įstatyme akcentuojamas būtinumas plėtoti mokslus, susijusius su darbuotojų sauga ir sveikata.
Darbuotojų sauga ir sveikata – visos prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų darbingumui, sveikatai ir gyvybei darbe išsaugoti, kurios naudojamos ir planuojamos visuose įmonės veiklos etapuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos arba ji būtų kiek įmanoma sumažinta.
• darbuotojų saugos ir sveikatos valdymo sistemos kūrimas.
Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas numato, kad saugos ir sveikatos specialistus rengia Lietuvos Respublikos aukštosios mokyklos. Šių specialistų kvalifikacijos kėlimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Aukštųjų mokyklų studentai privalo būti mokomi darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pagal įgyjamas specialybes.
Mano referato tikslas - apžvelgti kai kuriuos veiksnius, kurie turi įtakos socialinio pedagogo darbui, gali būti kenksmingi sveikatai, bei surasti būdus, kurie leistų išvengti ar įveikti šiuos veiksnius. Bus aptariami sekantys veiksniai: neigiamas streso poveikis sveikatai ir kaip jo išvengti, nuovargis, emocinis išsekimas, meteorologinės darbo aplinkos sąlygos, triukšmas, ergonominiai apšvietimo principai, darbo zonos ir darbo vietos ergonominiai reikalavimai,...
Šį darbą sudaro 4454 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!