Referatai

Dangoraižiai

10   (2 atsiliepimai)
Dangoraižiai 1 puslapis
Dangoraižiai 2 puslapis
Dangoraižiai 3 puslapis
Dangoraižiai 4 puslapis
Dangoraižiai 5 puslapis
Dangoraižiai 6 puslapis
Dangoraižiai 7 puslapis
Dangoraižiai 8 puslapis
Dangoraižiai 9 puslapis
Dangoraižiai 10 puslapis
Dangoraižiai 11 puslapis
Dangoraižiai 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiame referate aš apžvelgsiu kada ir dėl kokių priežasčių atsirado pirmieji dangoraižiai skirtinguose pasaulio vietose, bei trumpai aprašysiu kaip juose vystėsi dangoraižių statybos iki mūsų dienų. Taip pat trumpai paminėsiu pirmuosius ir pačius aukščiausius dangoraižius. Referate aprašyti pasirinkau jau seniai pripažintus „dangoraižių miestus“ – Niujorką, Čikagą, Hong Kongą, Tokio, San Paulą, bei tik neseniai išgarsėjusiuos – Šanchajų, Dubai, Maskvą.
Noras statyti ką nors didelio atsirado labai seniai. Dideli pastatai buvo naudojami jėgai arba turtingumui demonstruoti, religijos tikslais, norint pasiekti technologijų galimybių ribą arba tiesiog kaip varžybos tarp savininkų, šeimų, architektų ir statytojų. Pavyzdžiui galima išvardyti tokius žinomus pastatus kaip piramidės Egipte, Aleksandrijos švyturys, Babilono bokštas, bei vėlesniais laikais pastatytas įspūdingas dangų siekiančias gotikines bažnyčias. Dar vėliau atsirado dangoraižiai.
Didžiausią įtaką jų atsiradimui padarė XIX amžiaus techninė revoliucija, dėl kurios pradėjo sparčiai augti žmonių skaičius miestuose, bei žemės sklypų vertė miestų centruose. Taip pat technikos pasiekimų dėka ištobulėjo tos technologijos, kurių dėka tapo įmanoma pastatyti labai aukštus pastatus. Pirmiausiai 1853 metais amerikietis Elisha Graves Otis sukūrė saugos sistemą, kuri kabelio nutrukimo atveju neleidžia nukristi elevatoriui. Jo dėka aukštus pastatus greitai pamėgo žmones norintys būti „aukščiau už kitus“. Labai greitai turtingi žmonės persikraustė iš pirmųjų aukštų į viršutinius, pasikeitus vietomis su savo „tarnais“. Tuo pačiu gudrūs verslininkai padidino patalpų, esančių paskutiniuose aukštuose, kainas bei suprato, kad kuo aukštesnis bus pastatas tuo daugiau pinigų jie užsidirbs.
ekspertizė patikrinti ar toks statinys tikrai nesugrius.
Iki XX amžiaus pradžios visame JAV buvo sukurta keliolika dangoraižių, kurių aukštis vis didėjo. Čikaga ir Niujorkas pradėjo konkuruoti dėl aukščiausio dangoraižio pastatymo, bet nuo XX amžiaus pradžios iki 1960 metų Čikagos valdžia ribojo statinių aukštį iki 40 aukštų(2), kas leido būtent Niujorkui tapti dangoraižių miestu numeris vienas.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Due to the building's unique architecture and unique weight bearing frame, it is considered to be the first skyscraper in the world. - ištrauka iš straipsnio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3191 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • PIRMŲJŲ DANGORAIŽIŲ ATSIRADYMAS..2
 • NIUJORKO DANGORAIŽIAI.3
 • EUROPOS DANGORAIŽIAI4
 • SAN PAULO DANGORAIŽIAI..4
 • TOKIJO DANGORAIŽIAI.5
 • HONG KONGO DANGORAIŽIAI5
 • ŠANCHAJAUS DANGORAIŽIAI.5
 • DUBAI DANGORAIŽIAI..6
 • LIETUVOS „DANGORAIŽIAI“.6
 • APIBENDRINANTI LENTELĖ..7
 • ATEITIS7
 • IŠVADOS.8
 • DARBO ŠALTINIAI..8

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3191 ž.)
Darbo duomenys
 • Architektūros ir dizaino referatas
 • 12 psl., (3191 ž.)
 • Word failas 617 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt