Analizės

Dalykinio susirašinėjimo raštų tarp Lietuvos įstaigų ir dalykinių laiškų užsienio partneriams palyginimas

9.0   (2 atsiliepimai)
Dalykinio susirašinėjimo raštų tarp Lietuvos įstaigų ir dalykinių laiškų užsienio partneriams palyginimas 1 puslapis
Dalykinio susirašinėjimo raštų tarp Lietuvos įstaigų ir dalykinių laiškų užsienio partneriams palyginimas 2 puslapis
Dalykinio susirašinėjimo raštų tarp Lietuvos įstaigų ir dalykinių laiškų užsienio partneriams palyginimas 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Dalykinis susirašinėjimas tarp Lietuvos įstaigų ir su užsienio partneriais nėra labai paprastas, kadangi reikia žinoti laiškų ir raštų rašymo taisykles, jų įforminimo reikalavimus. Užsienio šalyse korespondencijos formalumams skiriamas didelis dėmesys, Lietuva taip pat nėra išimtis. Lietuvoje galioja gana daug norminių aktų, reglamentuojančių raštvedybą. Dokumentai rašomi laikantis bendrinės lietuvių kalbos normų ir teisinės terminijos.
Dalykiniai laiškai užsienio partneriams ir susirašinėjimas tarp Lietuvos įstaigų turi ir panašumų ir skirtumų.
Dalykiniai laiškai kaip ir dalykinio susirašinėjimo raštai turi būti išspausdinti. Ranka dera rašyti tik asmeninius laiškus. Laiškai rašomi šalies, kurioje gyvena partneris, kalba arba anglų kalba, nes pastaroji laikoma tarptautine biznio klaba.
Tarptautinėje praktikoje nepriimtina rašyti ilgų tarnybinių laiškų ar raštų. Jeigu rašome raštą, reikia žinoti, kad esant spausdinto teksto daugiau kaip vienas lapas, šį tekstą reikia numeruoti. Numeris rašomas pradedant antru rašto puslapiu viršutinės paraštės viduryje arabišku skaičiu be jokių ženklų. Laiško puslapiai nėra numeruojami. Jeigu laiško tekstas sudaro daugiau nei vieną puslapį, pirmojo puslapio pabaigoje reikia parašyti „continued over“ (tęsinys toliau).
Raštuose ir laiškuose skiriasi teksto spausdinimo intervalai. Rašto tekstas dažniausiai spausdinamas per 1 intervalą, tačiau leistina ir per 1,5 intervalo. Tuo tarpu laiškų tekstai spausdinami per 2 - 1,5 intervalo.
Laiškuose būtina palikti 0,2 cm kairiąją paraštę, o raštuose – 0,3 cm paraštę. Jeigu laiško ar rašto tekstas yra suskirstytas į pastraipas, kiekviena pastraipa pradedama rašyti iš naujos eilutės didžiąja raide. Laiškuose tarp pastraipų paliekamas dvigubas intervalas, o raštuose pakanka ir vieno intervalo. Kiekviena laiško teksto pastraipa atitraukiama nuo paraštės per vieną tabuliatoriaus padėtį arba spausdinama nuo nulinės tabuliatoriaus padėties. Rašto teksto naują pastraipą yra būtina pradėti rašyti atitraukus nuo kairės paraštės, tačiau ne daugiau kaip 2,2 cm.
• Data
• Nuorodos
• Adresatas
• Kreipinys
• Laiško tema
• Turinys
• Atsisveikinimas
• Parašas
• Priedai
Raštai rašomi taip pat ant blanko. Jie rašomi raštų blankuose A4 arba A5 formato. Raštuose nėra kreipinio, atsisveikinimo bei banko rekvizitų. Raštų rekvizitai yra:
• Dokumento sudarytojo pavadinimas
• Duomenys...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1199 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1199 ž.)
Darbo duomenys
  • Raštvedybos analizė
  • 3 psl., (1199 ž.)
  • Word failas 46 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt