Remiantis tokiu pasakymu, Mokslas yra kažkas labai praktiška, kažkas, ką galima tiesiogiai panaudoti gyvenime. Kada žmones klausia dėl ko ir ko moko, visada atsakydavo taip pat:”Mokau, kadangi jūs ir visos būtybės trokštate pasiekti laimę ir išvengti kančių. Mokau. Kokie daiktai yra”.
Buddos mokslas yra labai turtingas, todėl tik parodyti koks jis yra – neužtenka. Tik išsiaiškinę kuo jis skiriasi nuo kitų pasaulėžiūrų, galima bus pamatyti jo tikrąjį meistriškumą.
Buddizmas įžengia tik tada, kai žmonės pasiekia tam tikrą vidinį stabilumą ir erdvę mato kaip turtą, o ne kaip atskyrimą. Tada dalijasi savo drąsa, meile ir požiūriu. Tuo pat metu nepaliaujamai išsilaisvina visas jų proto turtas. Jausdami subjektą, objektą ir vieksmą kaip viršlaikę vienumą, pastebi, kad visos tobulos proto savybės pasirodo pačios iš savęs. Buddizmo tikslas visada yra prašvitimas – visiškos vienybės būsena.
Kai kurie mano, kad buddizmas – tai religija, bet skirtumas aiškiai matomas, kai įsigiliname į patį žodžio “religija”: “re” lotyniškai reiškia “vėl”, o “ligare” – “sujungti”. Taigi, religija turėtų iš naujo atvesti prie kažko tobulo. Tačiau buddizme nėra nieko, su kuo galima būtų vėl susijungti, nėra rojaus, iš kuro kadaise buvome išmesti. Budda neužgožia sveiko proto dogmomis, o viskas, ką sako yra logiška. Buddizmas taip pat nepropaguoja “naujų” tiesų, kurios iš tikrųjų yra kitaip įpakuoti seni dvasinai atradimai. Jomis dar mažiau galima pasitikėti, kadangi tai, kas pasirodo apibrėžtame laike ir vietoje, yra reliatyvu.
Budda moko, kad visko pagrindas yra Tiesa, kuri niekada nebuvo sukurta. Ji yra neatskiriama nuo erdvės, viršlaikė ir viską persmelkianti. Tam tikromis aplinkybėmis ji gali aptirti save savo pačios galios dėka. Ta viršlaikė būsena, esanti visada ir visur, vadinam dharmakaja, tiesos lygiu.
Budda pasitiki žmonių savarankiškumu ir nesistengia palenkti, kad garbintų kuriantį, smerkiantį ir baudžiantį Dievą. Vietoje to jis parodo, kad pasaulis yra bendras sapnas, atsirandantis iš visų būtybių pasąmonės, kurios sukaupti veiksmai – taip vadinami karma – sąlygoja besikeičiančius jausmus...
Šį darbą sudaro 3041 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!