1. Apibūdinti BAKTERIJŲ ląstelę.
Tai yra paprasčiausias ląstelės tipas. Bakterijų ląstelės neturi branduolio arba tam tikrų dalių, kurios skaidydamos maistą gamintų energiją.
Tipiška bakterijos ląstelė sudaryta iš: ląstelės sienelės, išorinės membranos, srities kurioje yra chromosoma, ribosomų, citoplazmos ir žiuželio.
2.1 GYVŪNO LĄSTELĖ. JOS FUNKCIJOS.
Gyvūnų ląstelės yra sudėtingesnės už bakterijų ląsteles. Jos turi daugiau sudedamųjų dalių ir membranų tinklą, kuris dalija citoplazmą į atskirus skyrelius. Šiose membranose įsitvirtinę fermentai, kurie katalizuoja visas chemines reakcijas. Membranų paviršius labai didelis, nes ji reikalingas reakcijoms vykti. Citoplazma suskirstyta į skyrelius, kad labai daug skirtingų reakcijų ląstelėje galėtų vykti tuo pat metu viena kitai netrukdydamos.
kurie fermentai turi veikti vienu ar kitu metu), Ribosomos (sintetina baltymus pagal branduolyje esančią informaciją), Išorinė ląstelės membrana, Tarpląstelinė ertmė, Goldžio aparatas (sekretuoja ląstelėje susidariusias molekules), Branduolio pora, Mitochondrija (maisto medžiagų energiją paverčia prieinama energija).
2.2 AUGALO LĄSTELĖ. JOS FUNKCIJOS.
Augalų ląstelės yra sudėtingesnės už bakterijų ląsteles. Jos turi daugiau sudedamųjų dalių ir membranų tinklą, kuris dalija citoplazmą į atskirus skyrelius. Šiose membranose įsitvirtinę fermentai, kurie katalizuoja visas chemines reakcijas. Membranų paviršius labai didelis, nes ji reikalingas reakcijoms vykti. Citoplazma suskirstyta į skyrelius, kad labai daug skirtingų reakcijų ląstelėje galėtų vykti tuo pat metu viena kitai netrukdydamos. Augalų ląsteles gaubia tvirta sienelė ir jos turi chloroplastų.
chlorofilo, kuris sugeria fotosintezei būtiną saulės energiją), Ribosomos, Branduolys, Didelė vakuolė (sulčių pilna pūslė, kurią gaubia membrana. Jos sultyse yra cukrų, pigmentų ir ląstelei reikalingų žaliavų), Membranų tinklas su prisitvirtinusiais fermentais, Ląstelės sienelė (celiuliozės skaidulų tinklas, kuris suteikia ląstelei tvirtumo ir palaiko jos formą), Goldžio aparatas (sekretuoja ląstelėje susidariusias molekules), Citoplazma, Mitochondrijos.
3. Apibūdinti audinį. Paaiškinti audinių svarbą.
Audiniu vadiname drauge susitelkusias ląsteles, prisitaikiusias atlikti tą patį darbą. Šios ląstelės dažnai būna susijungusios, o jų veikla koordinuojama. Pvz. raumeninis audinys yra sudarytas iš raumenų ląstelių, kurios prisitaikiusios susitraukinėti. Atskirai kiekviena ląstelė dirbti negali, todėl jos jungiasi į audinius.
4. Kaip medžiagos pereina pro membranas?
Pagrindinis...
Šį darbą sudaro 3234 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!