Vis aštrėjančios ekologinės problemos, tokios kaip šiltnamio efektas, ir didelis neatsinaujinančių išteklių eikvojimas verčia ieškoti atsinaujinančių išteklių degalams, kurie kartu padėtų spręsti ir ekologijos problemas.
Biodegalai nėra naujas žmonijos atradimas, tiesiog jis buvo pamirštas dėl patogesnio mineralinio kuro vartojimo. Jau Rudolfas Dyzelis savo sukurtam varikliui naudojo augalinį aliejų, o Henris Fordas konstravo etanoliu varomą Ford-T. Tarpukario Lietuvoje nuo 1936 m. kovo 31 d. veikė Respublikos prezidento Antano Smetonos ir ministerio pirmininko Juozo Tūbelio pasirašytas Degamosioms medžiagoms spiritu atskiesti įstatymas, įpareigojantis skystas degamąsias medžiagas, naudojamas varikliams, atskiesti spiritu, o nusižengusieji šiam įstatymui ar jam vykdyti taisyklėms buvo baudžiami bauda iki 5 tūkst. litų.
Pirmą postūmį naujai biodegalų erai davė Europos Sąjunga, priėmusi direktyvą 2003/30/EB, numatančią privalomą biodegalų priedą į mineralinius degalus ir iškėlusi tikslą, iki 2020 metų 20 % visos energijos gaminti iš atsinaujinančių žaliavų.
Biodegalų gamybos ir naudojimo klausimais Lietuvoje intensyviau buvo pradėta domėtis pastarąjį dešimtmetį. Iki tol pavieniai entuziastai vykdė teorinius tyrimus, kurių išvados dažnai buvo prieštaringos ir, neskaitant kai kurių išimčių, dažnai buvo orientuojamos į tendencingai neigiamas. Remiantis praktiniais tyrimų rezultatais ir literatūrinės medžiagos analize, buvo konstatuojama, kad biodegalų naudojimas šalyje praktiškai neturi realios ateities. Tik nuolat griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai ir beveik nepaliaujamai kylančios energetinių išteklių kainos, vėl privertė atsigręžti į biodegalų gamybos ir naudojimo galimybių tyrimus. 2000 metais priimtas Biokuro, biodegalų ir bioalyvų įstatymas, o vėliau parengta Biodegalų gamybos plėtros programa.
Darbo tikslas – apžvelgti, kokios biodegalų gamybos ir vartojimo tendencijos Lietuvoje siekiant prisitaikyti prie ES direktyvos nuostatų.
Rašant darbą rėmiausi Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos institucijų dokumentas ir teisės aktais, taip pat straipsniais publikuojamais spaudoje bei moksliniuose žurnaluose.
Darbo metodai – šaltinių analizė ir duomenų susisteminimas.
Biodegalų sąvoka
Biokuro, biodegalų ir bioalyvų įstatymas biodegalus apibrėžia kaip biokurą, tinkamą naudoti vidaus degimo varikliuose kaip degalus. Biodegalais (biokuru) laikytinų produktų sąrašas apima mažiausiai šiuos produktus: bioetanolis, biodyzelinas, biodujos, biometanolis, biodimetileteris, bioetiltretbutileteris, biometiltretbutileteris, sintetiniai biodegalai (biokuras), biovandenilis,...
Šį darbą sudaro 3327 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!