Konspektai

Betonai, jų klasifikacija

10   (1 atsiliepimai)
Betonai, jų klasifikacija 1 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 2 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 3 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 4 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 5 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 6 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 7 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 8 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 9 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 10 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 11 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 12 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 13 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 14 puslapis
Betonai, jų klasifikacija 15 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Betonu' vadinamas dirbtinis akmuo, kuris gaunamas, sukietė-jant racionalios sudėties rišančiosios medžiagos, vandens ir užpildų mišiniui. Nesukietėjęs tokių medžiagų mišinys vadinamas betono mišiniu. Cementiniai betonai gaminami iš cemento, o užpildais, at­sižvelgiant j betono paskirtį, vartojamos įvairios, dažniausiai vie­tinės, medžiagos (smėlis, žvirgždas, šlakas, keramzitas ir kt.).
Rišančioji medžiaga ir vanduo yra aktyviosios betono mišinio sudėtinės dalys: rišančiosios medžiagos tešla užpildo tarpus tarp užpildo dalelių, padengia jas plonu sluoksniu ir suteikia betono mi­šiniui būtiną slankumą. Sukietėdama ši tešla suriša užpildų daleles, ir susidaro dirbtinis akmuo — betonas. Užpildai sudaro tankų, stan­dų akmeninį skeletą, kuris užima 80—85% betono tūrio.
Betonas yra viena iš svarbiausių statybinių medžiagų. Tai paly­ginti nebrangi medžiaga, nes jos didžiąją dalį sudaro vietiniai užpil­dai (smėlis, žvirgždas ir kt.). Mišinys betonui nesunkiai paruošia­mas, o jo gamybą ir betonavimo darbus galima visiškai mechanizuoti. Iš betono galima pagaminti įvairiausių formų konstrukcijas. Be to, parinkus atitinkamus užpildus ir technologiją, gaunami įvairių fizi­nių ir mechaninių savybių betonai (konstrukciniai, termoizoliaciniai, atsparūs rūgštims, kaitrai ir t. t.). Ypač universalių mechaninių savybių yra plienine armatūra armuotas betonas — gelžbetonis.
Betonai skirstomi pagal jų tūrio masę, stiprumą, atsparumą šal­čiui, laidumą vandeniui, pagal jų paskirtį ir pagal rišančiosios me­džiagos tipą.
Pagal tūrio masę betonai skirstomi į labai sunkius, kurių tūrio masė q* didesnė kaip 2500 kg/m3, sunkius, kurių Qį = 1800— 2500 kg/m3, 1 e n g v u s — Q( = 500—1800 kg/m3, labai lengvus (t e r m o i z o 1 i a c i n i u s), kurių tūrio masė mažesnė kaip 500 kg/m3.Pagal stiprumo ribą gniuždant (kG/cm2) nustatytos tokios beto­nų markės: labai sunkių—100—200, s u n k i ų j ų — 100—600, lengvųjų — 25—300.
Pagal atsparumą šalčiui (atlaikytų ciklų skaičių) betonai skirs­tomi į tokias markes: sunkieji 50—300, lengvieji 10—200.
Pagal paskirtį betonas skirstomas į paprastąjį, vartojamą laikančioms betoninėms ir gelžbetoninėms konstrukcijoms (pama­tams, sijoms irkt.), hidrotechninį (užtvankomis ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 8320 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
15 psl., (8320 ž.)
Darbo duomenys
  • Statybos konspektas
  • 15 psl., (8320 ž.)
  • Word failas 821 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt