Lietuvos besuburiai, rūšys įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.
Lietuvoje aptikta daugiau kaip 20 tūkst. bestuburių rūšių. Gausiausia bestuburių grupė yra vabzdžiai – ne mažiau kaip 15 tūkst. rūšių. Iš vabzdžių gausiausi drugiai: jų esama apie 2250 rūšių. Kauno Zoologijos muziejuje sukaupta didžiausia šalyje drugių kolekcija, šiek tiek mažesnė – Vilniaus universiteto zoologijos muziejuje. Apie 1000 drugių rūšių priskiriama prie didžiųjų – makro drugių, iš kurių įspūdingiausi visi dieniniai ir daugelis naktį aktyvių drugių. Lietuvoje gyven a 124 rūšių dieniniai drugiai, pats puošniausias iš jų – machaonas.
Kaip ir kitų dieninių drugių, machaono krūtinė ir pilvelis liekni, ilgi, galva maža. Priekinės kojos su ilgais plaukeliais, jais drugys valosi antenas. Machaono sparnas 26–35 mm ilgio, užpakaliniai sparnai su uodegėlėmis. Puikiai suderintos juoda ir geltona spalvos, užpakalinių sparnų vidiniame pakraštyje ryški rausva „akis“, Vikšrai iš pradžių juodi, su raudonom karputėm, vėliau žali su juodais žiedais, kurių kiekviename yra po 6 gelsvai rausvas dėmeles. Žiemoja lėliukės. Kartais pirmieji drugiai pasirodo balandžio ar gegužės pradžioje, tačiau gausiausi birželio–liepos mėnesį. Rugpjūtį daug retesni. Pirmosios generacijos vikšrai vystosi gegužę–birželį, antrosios liepą–rugpjūtį, kartais – ir rugsėjį. Minta įvairiais skėtiniais augalais: kmynais, krapais, laukinėm morkom, kartais rūtom.
Rūšis įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.
Ypatingas mūsų krašto drugys – juodasis apolonas. Jis paplitęs kalvotoje Žemaitijoje, kur gegužės mėnesį skraido ieškodamas jam peržydėjusių rūtenių. Šio pavasarinio augalo lapais minta juodųjų apolonų vikšrai. Lietuvoje įprasti drugiai – kopūstinis, griežtinis baltukas, aušrelė. Ropinis, stepinis, gudobelinis baltukas iš pietų atskrenda tik vasaros pradžioje. Kai kurių rūšių drugiai mūsų klimato sąlygomis neišgyvena, dažniausiai juos sunaikina šaltos žiemos. Gana paprasti ir visiems gerai pažįstami pleštekių, arba nimfalijų, šeimos drugiai.
Pleštekės, arba nimfalijos – tai vidutinio dydžio arba stambūs, ryškiaspalviai dieniniai drugiai. Jų galvos apvalios, akys plikos. Antenos ne ilgesnės kaip pusė priekinio sparno. Priekiniai sparnai trikampiai, platūs, su lanku išlenktu priekiniu kraštu.
Pasaulyje žinoma 7000, Europoje – 217, Lietuvoje – 59 šios šeimos rūšys. Kai kurie iš šių drugių...
Šį darbą sudaro 1815 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!