Referatas apie bendrąją chemiją.
"Atomo sandara. Cheminės jungties tipai. Medžiagų sandara. Cheminė termodinamika ir tremochemija. Metalų savybės. Polimerai ir t.t."
Atomo sandara.
Mažiausia elemento dalelė, turinti elemento savybes, yra atomas. Jį sudaro teigiamo krūvio branduolys, aplink kurį skrieja elektronai. Tai labai mažos, beveik besvorės (elektrono masė 9,1*10-28g), neigiamo krūvio dalelės (elektrono krūvis 1,6*10-19C). ( Elektronas yra pagrindinis elektros krūvio vienetas.) Kadangi atomas neutralus, tai suminis neigiamas elektronų krūvis yra lygus teigiamam branduolio krūviui. Elektrono masė labai maža, ir visa atomo masė yra sukoncentruota jo branduolyje. Tūris, kurį užima atomo branduolys, apytiksliai sudaro tik 10-13 viso atomo tūrio. Tai rodo, kad atomų branduolių tankis labai didelis.
Branduolį sudaro įvairios dalelės. Svarbiausios jų – protonai ir neutronai. Vieno protono masė atitinka maždaug vieną atominės masės vienetą. Jo teigiamo krūvio absoliučioji vertė yra tokio pat dydžio, kaip ir elektrono krūvis. Neutronų masė panaši į protonų, bet neutronai neturi krūvių.
Elementariųjų dalelių (elektronų, protonų, neutronų) simboliai yra tokie : elektronas –10e (arba e-); protonas 11H (arba H+); neutronas 01n (arba n). Branduolio skersmuo yra apie 10-12 cm – šimtamilijoninė vieno milimetro dalis.
Reakcijos, kurių metu pakinta elemento atomo branduolio sudėtis ir jis virsta kitu elementu, vadinamos branduolinėmis. Vienos branduolinės reakcijos vyksta savaime, kitos – dirbtinai. Natūralių radioaktyviųjų elementų, pavyzdžiui, urano, radžio, radono, polonio ir kt., atomai savaime virsta kitų elementų atomais, skleisdami α, β ir γ spindulius.
22688Ra → 22286Rn + 42He .
Branduolinėse reakcijose branduolių masių ir krūvių suma abiejose lygties pusėse turi būti vienoda.
Radioaktyviajam elementui išspinduliavus β dalelę (elektroną 0-1e), atsiradusio elemento branduolio masė lieka ta pati, o krūvis padidėja vienetu, nes elektronas atskyla iš neutrono, o šis virsta protonu.
Radioaktyvieji elementai vienų γ spindulių nespinduliuoja, juos skleidžia kartu su α ar β spinduliais. Susidarę naujų elementų atomai, jų branduoliams išmetus α ir β daleles, dažniausiai būna sužadinti. Tokie atomai, išspinduliuodami γ spindulius, pereina į normalų būvį.
Skylant radioaktyviesiems elementams, susidaro taip pat radioaktyvūs elementai. Radioaktyvaus elemento patvarumas nusakomas jo puskiekio skilimo periodu T, laiku per kurį suskyla pusė jo...
Šį darbą sudaro 5681 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!