ĮVADAS
Šiendieną taip greitai besikeičiančiame pasaulyje vis mažiau vietos lieka žmogiškosioms vertybėms. Žmonių bendravimas tampa kompiuterizuotas, todėl kalbėdamiesi nematome pašnekovo veido, akių, o jausmus – džiaugsmą, pasisekimą ar nusivylimą – išreiškiame kompiuterio mygtukų spustelėjimu. Tačiau kad ir kokios visagalės technologijos valdytų pasaulį, jos niekada nepakeis tiesioginio žmonių ryšio ir kontakto.
Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, mintimis, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę. Bendraudami mes keičiamės informacija, veikiame vieni kitų elgseną, pažįstame vieni kitų išorines ir vidines savybes. Sėkmingas bendravimas žmogui yra viena svarbiausių vertybių. Bendravimo nesėkmės sukelia vidinius konfliktus, susvetimėjimą, mažina darbingumą, žaloja psichinę ir kartu fizinę sveikatą.
1. Bendravimo pedagogikos samprata
Iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Bendraudami mes galime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame ar jaučiame, kokiais matome save ir mūsų aplinką. Mes turime būdų perteikti aplinkiniams savo požiūrį į juos, mūsų susidarytą nuomonę, susiformavusius vertinimus. Savo ruožtu iš kitų žmonių galime sužinoti apie tai, kaip mes patys atrodome iš šalies: ką kiti mano apie mus ir aplinkinį pasaulį. Tik bendraudami žmonės gali ugdyti kitus ir tobulinti save, mokyti ir mokytis, padėti kitiems ir ieškoti pagalbos bei paramos sau1.
Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių, t.y. tai, ką žmonės laiko svarbiausia ir labiausiai vertina. Juk kaip tik bendraujant iš kartos į kartą yra perduodama amžiais kaupta žmonių patirtis, žinios, kultūrinės tradicijos. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas, negalima jokia kuriamoji veikla.
Bendravimas tiesiogiai siejasi su jausmais. Bendraudami mes patiriame pačių įvairiausių emocijų: tiek teigiamų, tiek neigiamų. Kadangi bendravimas būna ir džiaugsmingas, ir skausmingas, jis gali tiek suartinti žmones, tiek juos išskirti. Kartais, stengdamiesi išvengti skausmingų nusivylimų, žmonės vengia bendrauti, bando užsisklęsti savyje. Tačiau visiškai nebendrauti negalime, kad ir kaip norėtume.
Bendravimas – labai plati sąvoka. Ji suprantama gana skirtingai, todėl literatūroje pasitaiko labai įvairių bendravimo apibrėžimų. Mano manymu, į klausimą,...
Šį darbą sudaro 2017 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!