Referatai

Bendravimo etiketas

9.4   (2 atsiliepimai)
Bendravimo etiketas 1 puslapis
Bendravimo etiketas 2 puslapis
Bendravimo etiketas 3 puslapis
Bendravimo etiketas 4 puslapis
Bendravimo etiketas 5 puslapis
Bendravimo etiketas 6 puslapis
Bendravimo etiketas 7 puslapis
Bendravimo etiketas 8 puslapis
Bendravimo etiketas 9 puslapis
Bendravimo etiketas 10 puslapis
Bendravimo etiketas 11 puslapis
Bendravimo etiketas 12 puslapis
Bendravimo etiketas 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Svarbi bendravimo priemonė ir išraiška yra kalba. Apie žmogaus elgesį, gebėjimą gražiai bendrauti pirmiausia sprendžiama iš kalbos. Pokalbiuose išryškėja asmens savitumas ir kultūros požymiai.
Literatūroje pateikiama įvairių bendravimo apibrėžimų. Vieni bendravimo esmę supranta kaip tikslingą pasikeitimą informacija, kiti apibūdina kaip komunikacinį procesą, treti vertina kaip veiklą, kurios pagrindinis tikslas – perduoti mintis ir išgyvenimus. Taigi, bendravimas – tai procesas, kurio metu keičiamasi informacija, perduodamas emocionalus būvis, daroma tam tikra įtaka. Bendravimo procese atsiranda supratimas, emocionalus potraukis, formuojasi solidarumas, nuomonių ir pastangų bendrumas, todėl galima teigti, kad be bendravimo negali būti visuomenės, o bendravimas – žmonių visuomenės egzistavimo sąlyga ir būdas.
Dažniausiai žmonės bendrauja siekdami pasikeisti naujienomis, žiniomis, kai reikia ką nors pranešti aplinkiniams, tačiau be perdavimo-gavimo loginės informacijos žmonės bendraudami siekia ir paprasčiausio pasitenkinimo bendravimu.
Labai svarbu akcentuoti tai, jog bendravimas yra savotiškas menas ir norint jį įvaldyti, būtina turėti žinių ir patirties, reikia būti paslaugiam ir atidžiam, t. y. reikia išmanyti bendravimo etiketą (Razauskas R., 1988).
Tiksliai nusakyti, kas yra elgesio etiketas, gana sunku. Ilgainiui ši samprata kito kartu su papročiais, tradicijomis, kurie iki šiol keičia bendras elgesio taisykles (Sederevičiutė Ž., 2004).
Liudviko XIV laikais prabangaus priėmimo metu svečiams įteikdavo korteles, kuriose būdavo surašytos elgesio taisyklės. Jos buvo vadinamos etiketėmis. Iš čia ir kilo terminas „etiketas“. Šiandien – tai išsiauklėjimas, geros manieros, mandagus bendravimas.
Etiketo šablonai – tai lyg kalbos frazės, reiškiančios dėmesį, pagarbą, užuojautą, gailestį, susirūpinimą ir pasirengimą padėti, palaikyti gerą nuotaiką. Tam tikrų profesionalios etikos reikalavimų buvo laikomasi ir viduramžiais (pavyzdžiui, Vilniaus auksakalių secho meistrams buvo negalima be švarko pasirodyti viešose vietose. Įstodamas į prekybininkų gildiją, pirklys turėdavo iškilmingai pasižadėti padėti draugui, ginti vienas kitą, laikytis visų gildijos nurodymų, kartu dalytis „džiaugsmais ir rūpesčiais“).
Vergovinėje ir feodalinėje visuomenėje nelygią žmonių padėtį etiketas teisiškai ir ekonomiškai išreiškė ir įtvirtino pagarbos laipsnių hierarchija. Aukščiausia vadovo padėtis visada buvo pabrėžiama aukščiausia pagarbos forma. Pavyzdžiui, pagal XVI a....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3063 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS.3
 • 1. SVEIKINIMASIS..5
 • 2. SUSIPAŽINIMAS IR SUPAŽINDINIMAS6
 • 3. TELEFONAS6
 • 4. VIZITINĖS KORTELĖS7
 • 5. POKALBIS8
 • 6. SVEČIŲ PRIĖMIMAS9
 • 7. APRANGA.10
 • 8. DOVANOS.11
 • 9. NEVERBALINIO BENDRAVIMO ETIKETAS12
 • LITERATŪRA..13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (3063 ž.)
Darbo duomenys
 • Etikos referatas
 • 13 psl., (3063 ž.)
 • Word failas 94 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt