Referatai

Belgija ir belgai

10   (1 atsiliepimai)
Belgija ir belgai 1 puslapis
Belgija ir belgai 2 puslapis
Belgija ir belgai 3 puslapis
Belgija ir belgai 4 puslapis
Belgija ir belgai 5 puslapis
Belgija ir belgai 6 puslapis
Belgija ir belgai 7 puslapis
Belgija ir belgai 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Beneliuksas – Belgijos, Olandijos ir Liuksemburgo sąjunga – tai savotiška mini Europos Sąjunga. Kaip Vatikanas yra valstybė valstybėje, taip Beneliuksas yra sąjunga Europos Sąjungoje. Europos Sąjungos taisyklės nedraudžia jos šalims puoselėti regioninius susivienijimus. Beneliuksas Europos Sąjungoje yra glaudžiausias toks susivienijimas.
Beneliukso šalys yra tarp Europos vienijimosi pirmeivių. Jos pradėjo derinti ekonominę politiką dar tarpukariu, o 1948 metais - 20 metų anksčiau nei Europos Bendrijų šalys - įkūrė Muitų sąjungą. Dar po dešimties metų Beneliukso valstybės pasirašė Sąjungos sutartį, numačiusią ekonominį ir politinį suartėjimą. Jos ir toliau vienijosi sparčiau nei Europos Bendrijų valstybės.
Beneliuksui apibūdinti tinka anglų posakis ”small is beautiful” (kas maža – dailu). Kiekviena iš trijų valstybių plotu yra mažesnė už Lietuvą. Tuo tarpu pagal gyvenimo lygį Beneliuksas – bene liuksas. Antai pažvelkime į Liuksemburgą, šią mažiausią Sąjungos šalį, turinčią vos pustrečio tūkstančio kvadratinių kilometrų ploto ir tik 400 tūkstančių gyventojų. Ji pirmauja Europos Sąjungoje (ir pasaulyje!) pagal BVP vienam gyventojui: vienam liuksemburgiečiui tenka 38 840 eurų per metus. Daug pelno Liuksemburgui duoda gausybė jame įsikūrusių bankų, nesuvaržyta finansų rinka.
Kitos valstybės net 22 kartus buvo užkariavusios Didžiąją Liuksemburgo Kunigaikštystę. Ir vis dėlto liuksemburgiečiai, vadovaudamiesi savo senu šūkiu “Wir welle bleiwen, wat mir sin!” (mes norime likti kuo esame!), sugebėjo išlikti nepriklausomi.
Beneliukso šalys, kaip vienos iš Europos Bendrijų įkūrėjų, yra patyrusios ir įtakingos Europos Sąjungos narės. Savo įtaką jos dar padidina Briuselyje veikdamos kartu, dažnai pateikdamos bendrų pasiūlymų. Beneliukso šalys yra tarp pirmaujančiųjų ir pagal kitą rodiklį – dėl nesutarimų kartais stringant Europos Sąjungos sprendimų priėmimo mechanizmui, dažnai būtent jos sutepa jo smagračius, pasiūlydamos kompromisines išeitis. Kodėl jos taip stengiasi? Europos Sąjunga sergsti mažas šalis - Beneliukso valstybės tuo įsitikino. Praeityje skriaustos didesnių šalių, jos šią Sąjungą itin brangina.
Beneliukso atstovai, kaip “šimtaprocentiniai europiečiai” (anot vieno eurotarnautojo belgo), dažnai tampa kompromisinėmis figūromis, kai Europos Sąjungos šalys laužo galvas dėl paskyrimų į svarbius postus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1421 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1421 ž.)
Darbo duomenys
  • Regioninės geografijos referatas
  • 8 psl., (1421 ž.)
  • Word failas 122 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Belgija, jos gamta, gyventojai, ekonomika

Belgija, jos gamta, gyventojai, ekonomika Regioninė geografija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt