Konspektai

Bažnytinio meno teorija

10   (1 atsiliepimai)
Bažnytinio meno teorija 1 puslapis
Bažnytinio meno teorija 2 puslapis
Bažnytinio meno teorija 3 puslapis
Bažnytinio meno teorija 4 puslapis
Bažnytinio meno teorija 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

galerijos, langų ir durų arkos, šalia jų ypač išorės sienos išpuoštos dekoratyvinėmis arkomis.
Sunkius romaninės bažnyčios skliautus iškelia galingos, storos sienos. Įėjimas storoje sienoje išprofiliuojamas, išpuošiamas; taip atsiranda bažnyčios pastato portalas. Jis įgauna ypatingą paskirtį, jame atsiranda teminis timpanas, į bendrą bažnyčios ikonografinę programą įtraukiama portalo tema.
Romaninė bažnyčia išsiskiria bokštų gausumu. Jie iškeliami kaip sargybiniai prie frontono, šoninių transeptų galuose ir susikirtimo su pagrindine nava centre. Bažnyčia tampa panaši į pasakų pilį. Kartu su galingomis sienomis, išpuoštomis arkomis, su retais langais, dar vadinama akmens poetikos architektūra. Gombrikas savo meno istorijoje romaninės bažnyčios architektūrą vadina kovojančios bažnyčios architektūra, turėdamas mintį, kad tais neramiais laikais šios bažnyčios tvirtovės daugelį kartų atlikdavo ir gynybinę funkciją.
Bendra romaninės architektūros žymė yra arkinis langas (bifora) su viena, dviem (trifora) lieknomis kolonėlėmis.
Išlikę fragmentai rodo, kad papuošimui buvo naudojama ornamentais raižytas akmuo, reljefiniai krikščioniški simboliai, akanto lapais iškaltas puošnus kapitelis.
Tik vienuolikto amžiaus pabaigoje bažnyčių puošyboje drąsiai pasirodo apvalios statulos, akmenyje iškalti ar bronzoje išlieti horeljefai ir bareljefai. Tai reiškia, kad dvasininkija jau nustojo bijoti, jog bendruomenės nariai skulptūras bažnyčioje palaikys senovinių dievų atvaizdais.
Dekoratyvinė skulptūra pirmiausia pildė evangelizacinę užduotį. Bažnyčių portalai demonstravo bažnyčios šviesą, kuri sklido iš čia visam miestui ir apylinkei. Be abejo, buvo kreipiamas dėmesys į Evangelijos skelbimą, tikėjimo ortodoksiškumą, kovos su blogiu
būtinumą, gerų darbų reikšmę sielai išganyti. Portalo timpanas, durų sąvaros, kolonos skelbė Dievo palaimą tiems, kurie statė nuostabius paminklus Dievo garbei. Kalbėjo apie apaštalus, pranašus, Kristaus įsikūnijimą, Jo gyvenimą pasaulyje, šlovę danguje. Vienuolynų bažnyčiose buvo primenama kasdieninės kovos su blogiu būtinybė, ištikimiesiems rodoma tiesos kelio takai. Labai buvo vertinamos Apokaliptinės temos: Kristus mandorloje apsuptas 24 vyresniųjų, keturių evangelijų simbolių. Arba Paskutinio teismo scena su kairėje esančiųjų neviltimi ir dešinėje esančiųjų romantine nuotaika.
Romaninėje bažnyčioje portalo timpanas savo tematika pradeda ikonografinę šventovės tematiką, kuri tęsiama ir vystoma bažnyčios vidaus kapiteliuose ir sienų freskų tapyboje. Portalo timpano temos vaizduoja...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 7199 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (7199 ž.)
Darbo duomenys
  • Architektūros konspektas
  • 5 psl., (7199 ž.)
  • Word failas 243 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Architektūros teorija ir sąvokos

Architektūros teorija ir sąvokos Architektūra Peržiūrėti darbą

Senovės Egipto meno istorija

Senovės Egipto meno istorija Architektūra Peržiūrėti darbą

Meno ir dizaino istorija

Meno ir dizaino istorija Architektūra Peržiūrėti darbą

Graikų meno raidos laikotarpių charakteristika

Graikų meno raidos laikotarpių charakteristika Architektūra Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt