Referatai

Barbora Radvilaitė

9.4   (3 atsiliepimai)
Barbora Radvilaitė 1 puslapis
Barbora Radvilaitė 2 puslapis
Barbora Radvilaitė 3 puslapis
Barbora Radvilaitė 4 puslapis
Barbora Radvilaitė 5 puslapis
Barbora Radvilaitė 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Barbora Radvilaitė (1 pav.), Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė, Žygimanto Augusto antroji žmona, gimė 1520 m., mirė Krokuvoje 1551 m. gegužės 8 d. Jos tėvas Jurgis Radvila buvo Vilniaus kaštelionas (aukštosios vietinės valdžios pareigūnas) ir vyriausiasis Lietuvos etmonas (kariuomenės vadas), pagarsėjęs kovomis su maskvėnais ir Krymo totoriais, o motina Barbora – Sandomiro kašteliono Koliankos Valskio duktė. Barbora Radvilaitė turėjo dar už save jaunesnę seserį Oną ir brolį Mikalojų, žinomą istorijoje Mikalojaus Radvilos Rudojo vardu.
Barbora buvo įdomi ir gerai išsimokslinusi didikė: be vietos kalbų, ji dar gerai mokėjo lotynų ir italų kalbas. Taip pat visus rankdarbius, kuriuos tuomet mėgo dailiosios lyties atstovės. Jos amžininkai rašė, jog ji buvusi neapsakomai graži. Kaip tais laikais, pakankamai aukšta – 160 cm ūgio Barbora buvo palyginti liekna. Žinant jos pomėgį jodinėti, medžioti ir šokti, galima spėti, kad ji turėjo gerą figūrą. Bet kuriuo atveju savo išvaizdai ji skyrė nemažai dėmesio. Ji rengėsi puošniai, madingai.
Radvilų giminė XV – XVI a. pakilo į pirmąsias Lietuvos didikų eiles, valstybės gyvenime vaidino svarbiausią vaidmenį ir dėl to turėjo sukelti kitų su ja konkuruojančių giminių pavydą bei nedraugiškumą. Šita aplinkybė atsiliepė Barboros likimui. 1538 m., sulaukusi 18 metų, Barbora buvo išleista už vyro – Stanislavo Goštauto. Jis už Barborą buvo daug vyresnis. Su vyru Radvilaitė teišgyveno ketverius metus. Jis mirė 1542 m. gruodžio 18 d. Našlė apleido savo vyro tėviškę Geranainius ir grįžo į Vilnių pas motiną.
Barboros grožis traukė visų dėmesį. Į Radvilų rūmus ant Neries kranto rinkosi daugybė jaunuolių iš garsiausių Lietuvos giminių, visi siekė gražiosios našlės rankos. Tačiau jie buvo priversti pasitraukti. Nuo 1544 m. Vilniuje gyveno Žygimantas Augustas, gavęs iš tėvo savarankiškai valdyti Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę. Kol buvo gyva pirmoji Žygimanto Augusto žmona Elžbieta Habsburgaitė, jis į Barborą nekreipė ypatingo dėmesio. 1545 m. sausio 15 d. Elžbieta mirė. Žygimantas Augustas, dvariškių prikalbėtas, aplankė savo kaimynę našlę...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2149 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (2149 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 6 psl., (2149 ž.)
  • Word failas 49 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Barbora Radvilaitė (2)

Barbora Radvilaitė (2) Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą