Konspektai

Bankų aktyvinės operacijos

9.8   (3 atsiliepimai)
Bankų aktyvinės operacijos 1 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 2 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 3 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 4 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 5 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 6 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 7 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 8 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 9 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 10 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 11 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 12 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 13 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 14 puslapis
Bankų aktyvinės operacijos 15 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

II Tema. Bankų aktyvines operacijos.
II.1. Kreditavimas - pagrindinė aktyvinė banko operacija.
• atsiskaitymų-mokėjimų operacijos.
3. neprocentinių kreditų suteikimui;
4. kapitaliniams įdėjimams į ilgalaikį turtą.
5. ir tai yra pinigų likučiai Centrinio banko korespondentinėje sąskaitoje,o kartais kitų bankų korespondentinėse sąskaitose;
Kreditavimas yra pagrindinė aktyvinė banko operacija, generuojančią didžiausią pajamų dalį. Suteiktos paskolos sudaro didžiausią lyginamąjį svorį visų banko aktyvų, o palūkanų pajamos – visų banko pajamų sudėtyje.
II.1.2. KREDITAVIMO TIKSLAS, PASKOLŲ RŪŠYS IR KREDITAVIMO ETAPAI BANKE
Lietuvoje bankų sistema susikūrė palyginti seniai, tačiau bankų vystymasis nebuvo nuoseklus. Esant planinės sistemos sudėtine dalimi, bankai, negalėjo atlikti visų komercinių funkcijų bei efektyviai veikti. Kadangi socialistinėje sistemoje ūkio subjektų poreikio skolintis lėšų praktiškai nebuvo, tai tuo pačiu neegzistavo bankų kreditavimo politikos, nebuvo sukurta ir kreditavimo apskaitos principų.
Po nepriklausomybės atkūrimo, pereinant iš planinės į rinkos ekonomiką, išaugo skolinimosi poreikis. To pasėkoje kūrėsi komerciniai bankai, o paskolų teikimas tapo viena pelningiausių jų funkcijų.
Auksinė bankininkystės taisyklė teigia , kad bankas negali išduoti paskolos ilgesniam laikotarpiui, negu jis gali disponuoti jam pateiktomis lėšomis. Skolinant trumpalaikes lėšas ilgam terminui atsiranda pavojus banko likvidumui: bankas gali nesugebėti sugrąžinti jam patikėtų lėšų, klientams to reikalaujant. Norėdami išvengti šio pavojaus, bankai stengiasi užtikrinti, kad mokėjimo terminai pinigų, gaunamų iš skolininkų, ir pinigų, kuriuos bankas turi sumokėti kreditoriams sutaptų. Šis mokėjimo terminų derinimas vadinasi harmonija (concordance)(praktikoje auksinė bankininkystės taisyklė taikoma lanksčiau, kadangi laikantis įstatymais nustatyto banko likvidumo reikalavimų yra įmanoma trumpalaikius fondus (pav.pinigus, atlyginimų sąskaitose) skolinti ilgesniam laikotarpiui).Tokių būdu kreditavimo tikslas - paskirstyti sukauptas lėšas įmonėms ir gyventojams, siekiant maksimalaus efektyvumo tiek kreditoriaus, tiek kredito gavėjo požiūriu. Kreditavimo efektyvumas banko požiūriu suprantamas kaip sugebėjimas parduoti piniginius išteklius brangiau, negu už juos buvo sumokėta.Paskolos palūkanų norma turi kompensuoti ne tik suteikto kredito pinigų vertę, bet ir tos vertės pasikeitimo riziką bei skolininko neįvykdytų įsipareigojimų riziką, o tai reiškia, kad palūkanų už kreditus dydis labiausiai priklauso nuo situacijos rinkoje, kredito rūšies ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5301 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
15 psl., (5301 ž.)
Darbo duomenys
  • Finansų konspektas
  • 15 psl., (5301 ž.)
  • Word failas 224 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt