Bankai – tai specialūs ekonominiai institutai, telkiantys laikinai esančias laisvas lėšas ir sankaupas, teikiantys kreditą, tarpininkaujantys piniginiuose atsiskaitymuose, leidžiantys apyvarton pinigus, vertybinius popierius, atlykinėjantys su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas. Priimdami indėlius (depozitus), duodami paskolas ir atlikdami atsiskaitymo operacijas bankai kontroliuoja ir veikia tam tikrus ūkio procesus.
Pagal veiklos pobūdį ir funkcijas skiriami: centriniai emisijos bankai (leidžia apyvarton popierinius pinigus, telkia laikinai laikinai laisvus ir privalomus kitų bankų rezervus, kredituoja vyriausybę ir komercinius bankus.
Komerciniai bankai teikia paskolas, atlieka atsiskaitymus negrynaisiais: paprastai sudaro kresito ir bankų sistemos pagrindinę grandį.
1. Paaiškinti bankų veiklą.
2. Išnagrinėti Lietuvos bankų sistemą.
3. Apibūdinti bankų sistemos institucijų klasifikavimą.
4. Numatyti bankų veiklą integruojantis į ES.
2.1. BANKŲ VEIKLOS VAIDMUO
2.1.1. Pinigai ir jų reikšmė
Skirtingai nuo gamybos įmonių, bankai tiesiogiai negamina materialinių vertybių, jie tik aprūpina ūkio ir finansų subjektus finansiniais ištekliais ir racionaliai organizuoja jų srautus. Bankas kaip pinigų institucija egzistuoja nuo tada, kai atsirado pinigų, kreditavimo ekonomika. Todėl prieš nagrinėjant bankų veiklą, pravartu trumpai prisiminti pinigų esmę ir jų vaidmenį žmonijos gyvenime.
Pinigai plačiąja prasme - tai bet kokia mokėjimo priemonė, kuri yra naudojama nacionalinio ūkio sistemoje apmokant už prekes, paslaugas, vykdant kitus ekonominius įsipareigojimus.
Istoriškai netolimoje praeityje pinigų funkciją atlikdavo prekė. Kai kuriais atvejais ir dabar taikomi barteriniai atsiskaitymai tarp įmonių, blogai dirbančios įmonės atsiskaito su darbuotojais jų pačių pagaminta produkcija ir pan. Tačiau ekonomiškai išsivysčiusioje visuomenėje tai išskirtiniai reiškiniai, nes pinigai tam ir reikalingi, kad supaprastintų ir išplėtotų prekių mainus. Be to pinigai leidžia išmatuoti įvairių prekių, paslaugų vertę. Pinigai atlieka ir kaupimo funkciją, todėl jie turi būti stabilūs ir kitų šalių pinigų atžvilgiu. Kad galėtų vykdyti šias funkcijas, pinigai turi būti stabilūs, palyginami - konvertuojami, patikimi - sunkiai klastojami, turėti vertę ir pan.
Pinigų samprata labai aiški tol, kol ja operuojama siaurąja prasme ir kol pinigai suprantami kaip grynieji pinigai (banknotai ir monetos, taurieji metalai) ir tie pinigai, kurie yra...
Šį darbą sudaro 4023 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!