Išsivysčiusiose šalyse įmonių bankrotas ar restruktūrizavimas - įprasti ekonominiai reiškiniai. Lietuvoje bankroto sąvoka nebuvo žinoma iki Nepriklausomybės atkūrimo, kadangi tuo metu egzistavo centralizuota ekonomika. Pirmosios bankroto bylos Lietuvoje pradėtos kelti tik nuo 1993 m. Per šį laiką sukaupta nemažai patirties, leidžiančios atlikti tam tikrus apibendrinimus. Bankroto bylos iškėlimas jau tapo įprasta teismo procedūra, padedančia spręsti įsisenėjusių skolų problemas.
Kaip alternatyva įmonių bankrotui priimtas Įmonių restruktūrizavimo įstatymas, kuris sudaro palankesnes sąlygas perspektyviam verslui plėtotis, santykiams su kreditoriais sureguliuoti, netaikant bankroto procedūrų, įmonių pelningumui atkurti, darbo vietoms išsaugoti [5]. Tačiau šis įstatymas Lietuvoje taip ir nesuleido šaknų. Nuo 2001-ųjų liepos, kai pradėjo veikti Įmonių restruktūrizavimo įstatymas, procesą pradėjo ir baigė tik 5 įmonės: "Sidabra", "Panevėžio stiklas", Šiaulių įmonė, "Gargždų mida" ir "Senoji Baltija" - vidutiniškai po vieną kasmet, o bankrutavusios bendrovės per tą patį laiką skaičiuojamos dešimtimis ir šimtais.Tai lėmė restruktūrizavimo įstatymo painumas, finansiškai silpstančių bendrovių vadovų noras kiek galima ilgiau spausti naudą iš merdinčios įmonės neeikvojant jėgų jai reanimuoti ir valdininkų pasitenkinimas esama padėtimi [6].
Šiais laikais įmonių bankroto ir restruktūrizavimo tema ypač aktuali. Nuo 2000 metų iki 2006 (išskyrus 2003 m.) bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių skaičius kasmet augo, tačiau remiantis 2006 metų duomenimis galima teigti, kad padėtis įmonių bankroto srityje stabilizuojasi, nes lyginant su 2005 metais pradėtų bankroto procesų skaičius nežymiai sumažėjo [5]. Kaip jau minėjau restruktūrizavimo procesas- retas reiškinys Lietuvoje, tačiau tai juk puiki galimybė įmonei „atsitiesti“, išgyventi trumpalaikius finansinius sunkumus. Taigi, mano nuomone, toliau vystantis šalies ekonomikai restruktūrizavimo procesas taps nesvetimas ir Lietuvai.
Šio rašto darbo tikslas - palyginti bankroto ir restruktūrizavimo procesus.
• išsiaiškinti kas vyksta įsiteisėjus nutartims iškelti bankroto ir restruktūrizavimo bylas;
• išsiaiškinti pagrindines bankrutuojančios ir restruktūrizuojamos įmonių administratorių pareigas;
• išsiaiškinti galimas bankroto ir restruktūrizavimo procesų baigtis.
1. BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO PROCESŲ SAMPRATA
Prieš pradedant lyginti ir nagrinėti bankroto ir restruktūrizavimo procesus reiktų išsiaiškinti kas jie yra, taigi pagal Lietuvos Respublikos Įmonių...
Šį darbą sudaro 3526 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!