Referatai

Bankroto etapai

9.8   (3 atsiliepimai)
Bankroto etapai 1 puslapis
Bankroto etapai 2 puslapis
Bankroto etapai 3 puslapis
Bankroto etapai 4 puslapis
Bankroto etapai 5 puslapis
Bankroto etapai 6 puslapis
Bankroto etapai 7 puslapis
Bankroto etapai 8 puslapis
Bankroto etapai 9 puslapis
Bankroto etapai 10 puslapis
Bankroto etapai 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pirmajame etape paskolos sutarties pažeidimas turėjo sunkių pasekmių skolininkui, jis atsidurdavo už teisės saugojimo ribų. Šis etapas vadinamas Eecutio-skolininko atidavimas kreditoriui, kitaip tariant, skolininko nubaudimas. Prievolės neįvykdymas reiškė laisvės netekimą. Tokius elementus galima aptikti senuose Hebrajų raštuose-Karalių 11 knyga, skirsn. 4, eilė 1-moters nusiskundimą Eliziejui: “mano vyras mirė, ir štai atvyko skolintojas, norįs mano du vaiku pavergti. Panašiai buvo Rusijoje, kur skolininkas nesumokėjęs skolos, virsdavo „zakupu“, tai yra savo kreditoriaus vergu iki tol, kol neatidirbs skolos. Viena iš priežasčių buvo ekonominis išsivystymo lygis, to laikotarpio visuomenės išsivystymo lygyje kaip objektas, turintis didelės ekonominės vertės, buvo žmogaus darbingumas. Pagal Šekspyro tragediją “Venecijos pirklys“ kreditorius neišsimokantį skolininką galėjo net sukapoti.
Antras etapas-executio realis, kai kreditoriaus pretenzijos nukreipiamos į skolininko turtą. Nemokumo pasekmės jau ne baudžiamosios teisės dalykas, o privatinės teisės reguliavimas. Tačiau išnykus bausmės baimei, skolininkai pradėjo perleisti savo turtą tretiesiems asmenims. Šiuo laikotarpiu atsirado actio Pauliana. (Teisės Nr. 12,:Kreditoriams žalingi aktai“). Kreditorių teisė pripažinti skolininko sutartis su trečiaisiais asmenimis negaliojančiomis.
Trečias etapas siejamas su tuo, kad nemokumo institutas-privatinės teisės reguliavime lieka, išskyrus kad tam tikras nemokumo rūšis, kurios yra baudžiamos.
Viduramžių Italija, vokiečių Hanza, kur klestėjo prekyba ir pirklių visuomenei reikėjo numatyti sunkias bausmes už skolininkų apgaulingus (nesąžiningus) veiksmus kreditorių atžvilgiu, taip atsiskyrė sąvokos-nemokumas kaip bankroto sąlyga. Bankrotas-kaip nusikaltimas.
Daugumoje Europos valstybių nemokumo ir bankroto sąvokos atsirado iš Napoleono komercinio kodekso, kurį perėmė ir rusų Prekybinis Proceso įstatymas-XI tomas, 386-545 str. Šis įstatymas veikė Lietuvoje.
Prancūzijos Komercinis kodeksas įsigaliojo 1808 metų sausio 1 dieną. Nemokumo teisė pagal Prancūzijos komercinį kodeksą buvo taikoma tik pirkliams. Kitų skolininkų sudaryti sandoriai, galintys turėti žalos kreditoriui, buvo ginami Civilinio kodekso 1166-1167str.actio Pauliana.
Action obligue reiškia, kad tai, kad kreditorius vykdo skolininko teises, kurias įvykdyti pats skolininkas nesirūpina (neveža miško, nenuima derliaus), kai tai gresia skolininko senaties terminas. Kreditoriaus ieškinys negali būti per ankstyvas, kitaip tariant jis turi būti pribrendęs...
Buvo leista ginčyti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3175 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (3175 ž.)
Darbo duomenys
  • Komercinės teisės referatas
  • 11 psl., (3175 ž.)
  • Word failas 92 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Administratoriaus statusas įmonės bankroto ir restruktūrizavimo bylose

Administratoriaus statusas įmonės bankroto ir restruktūrizavimo bylose Komercinė teisė Peržiūrėti darbą

Bankroto teisinius santykius reguliuojančių projektų teisinis įvertinimas

Bankroto teisinius santykius reguliuojančių projektų teisinis įvertinimas Komercinė teisė Peržiūrėti darbą

Įmonės bankroto ir restruktūrizavimo įstatymų santykis

Įmonės bankroto ir restruktūrizavimo įstatymų santykis Komercinė teisė Peržiūrėti darbą

Teisminė bankroto bylų nagrinėjimo procedūra

Teisminė bankroto bylų nagrinėjimo procedūra Komercinė teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt