Temos aktualumas. Pinigai ir bankai yra ypač svarbūs elementai ekonomikoje. Vargiai rastume sferą, kur būtų galima apsieiti be pinigų. Pinigai bet kokiu atveju tarpininkauja mainuose, prekių apskaitos, taupymo ir mokėjimo funkcijose. Pinigai ekonomikoje reikalingi kaip priemonė atlikti tam tikrus sandėrius, prekėms įsigyti ar jas parduoti. Bankai – vieni iš pagrindinių ir svarbiausių ekonominės veiklos dalyvių ir atlieka strateginį vaidmenį. Jie kaupia lėšas priimdami indėlius, skolina pinigus juridiniams ir fiziniams asmenims.
Bankininkystė yra sena veiklos rūšis. Paskolas teikiantys bei užsienio valiutas keičiantys bankai egzistavo jau senovės Babilonijoje ir antikinėse civilizacijose, ypač Romoje. Bankų steigimas Lietuvoje taip pat turi seną istoriją. Taupmenų (santaupų) skolinamosios bendrovės, veikusios kooperatiniais pagrindais Lietuvoje pradėjo kurtis 1871 m., pirmosios kredito bendrovės pradėjo steigtis 1907 m1.. Pirmieji bankai priimdavo apsaugai pinigus, brangenybes ir, imdami dideles palūkanas, skolindavo pinigus. Bankai išduodavo aukso savininkams vertybinį popierių vietoje aukso, kurį vėl būdavo galima iškeisti į auksą. Atitikmuo šiais laikais – čekiai.Absoliučiai dabartiniu laikotarpiu bankai, reaguodami į išorinę aplinką ir joje vykstančius pokyčius, atitinkamai transformuoja savo veiklą, keičia organizacines struktūras, kuria ir diegia naujus produktus bei paslaugas, plečia rinkas.
Norėdama suvokti Lietuvos bankininkystės aktualumą šių laikų visuomenei, vis spartėjant technologinėms naujovėms, plečiantis finansinių operacijų mastui ir joms sudėtingėjant, panagrinėjau bankų tipus bei jų funkcijas, valdymo struktūrą,vykdomą pinigų politiką.
Taigi darbo objektas- tai Lietuvos centrinis bei komerciniai bankai.
Darbo tikslas. Išanalizuoti bankininkystės sistemos veiklą Lietuvoje dabartiniu laikotarpiu.
Tikslas bus pasiekiamas iškeliant šiuos uždavinius:
• Trumpai pristatant bankus, jų funkcijas bei rūšis.
• Išanalizuojant Lietuvos bankų tipus bei atliekamas funkcijas.
• Panagrinėjant Lietuvos centrinio banko sudėtį ir valdymo struktūrą bei jo atskaitomybę.
• Plačiau paanalizuojant bankų vykdomą pinigų politiką.
• Aprašant Lietuvos komercinių bankų veiklą.
• Išanagrinėjant elektroninės bankininkystės situaciją Lietuvoje.
Darbo šaltiniai. Rašant šį darbą esminiai šaltiniai buvo Lietuvos Respublikoje galiojantys teisės norminiai aktai, reglamentuojantys bankų veiklą tiesiogiai, ar įtvirtinantys reikšmingas bankų veiklai nuostatas. Neapsiribota vien tik teisine literatūra plačiąja prasme, darbe naudota statistinė informacija,...
Šį darbą sudaro 8154 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!