Konspektai

Balys Sruoga "Dievų Miškas" personažai

9.6   (3 atsiliepimai)
Balys Sruoga "Dievų Miškas" personažai 1 puslapis
Balys Sruoga "Dievų Miškas" personažai 2 puslapis
Balys Sruoga "Dievų Miškas" personažai 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. ,,Dievų miško“ pagrindinis veikėjas ir yra pats Balys Sruoga, rašytojas, profesorius. Jis aprašo, kaip buvo ištremtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą, kaip ten sunku buvo gyventi. Sunku, nes lageryje nepaisė žmonių, elgėsi su jais kaip su gyvuliais. Balys Sruoga buvo aukštas, tvirto sudėjimo vyras, lagerio drabužiai jam buvo per maži. ,,Tenai dalina tokius niūrius skarmalus, visai neaiškios spalvos, oficialiai baltiniais vadinamus, ir klumpes. Vidutinio ūgio vyram čia išeina, tariant, dar pusė bėdos, bet kiek stambesniam, augalotesniam – visiškai riesta : nei klumpės ant kojos lenda, nei maišas, mairškiniais vadinamas,- ant nugaros.‘‘ Po dviejų savaičių jis buvo į inteligentą toli gražu nepanašus : ,,Aš savo ūgiu 1,90 m nuo 96 kilogramų svorio nuvažiavau iki 67 kilogramų “. Buvo jau įgyvenęs katorgininkas, utėlių apgraužtas ir keikėsi ne blogiau už senąją gvardiją. Vienintelis dalykas, kuris padėjo jam išgyventi lageryje, tai buvo jo darbas. Sruoga buvo paskirtas į lagerio raštinę ir liko ten ligi įkalinimo pabaigos.
Kad suduosiu – pasibaigsi.
3. Hopė – nuo 1943 metų pradžios Štuthovo koncentracijos lagerio komendantas. Buvo neaukštas, plačių pečių, trisdešimt penkerių metų vyrukas. Jo storžieviškus veido bruožus papildė tumpi juodi ūsiukai. Vaikščiojo visuomet su ilgais batais, apsisiautęs guminiu apsiaustu. Jo uošvis buvo Dachau lagerio komendantas. ,,Per uošvio ryšius su SS viršūnėmis Hopė išsivadavo iš kariuomenės. SS tarnyboje per trumpą laiką padarė tokią didelę karjerą : lagerio komendantas – ne bet kas! ‘‘ Hopė visų labiausiai buvo susirūpinęs savo orumo, savo didybės palaikymu. Ypatingas galvažudys jis nebuvo, kalinių tarpe jis neturėjo blogiausio vardo. Nekalbėdavo su kaliniais, tai buvo žemiau jo vertybės. Retkarčiais pasakydavo ką nors trumpai, bet vaizdžiai : ,, - Krėsk jam į kailį, kol jam užpakaly pradės vanduo virti !‘‘ Barakuose labai retai pasirodydavo, ateidavo tik iškilmingais atvejais : kai ką nors viešai kardavo. Jis pats kalinių niekad nemušdavo. Kaliniai tiesa pasakius jo ir nebijojo itin labai. Gyveno jis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1673 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (1673 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 3 psl., (1673 ž.)
  • Word failas 22 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt