Etninė kultūra - tai kiekvienos tautos kultūros pamatas. Ji formavosi drauge su žmogumi, apimdama visas jo materialinio ir dvasinio gyvenimo sritis ir tenkindama visus jo poreikius. Etninėje kultūroje sukaupta žmogaus patirtis nuo pat jo egzistavimo pradžios. Kiekvienos tautos patirtis, priklausydama nuo gamtos, istorijos ir socialinių sąlygų, nuo žmonių charakterio, antropologinių savybių, įgavo savitą raiškos būdą. Susiformavo vientisas tautos (genties, bendruomenės) pasaulio suvokimas, bendra vertybių sistema, padedanti žmonėms orientuotis laike ir erdvėje, santykiauti su žemiškuoju ir transcendentiniu pasauliu, su kitomis tautomis ir savo gentainiais.
Daugelyje šalių domimasi senovės baltų kultūra; ieškoma jos seniausių dėmenų. Baltų kultūrą tiria itin daug kitataučių, kurie nori išaukštinti savo tautas, įtikinti, kad baltai buvę žemesnės kultūros.
Šiame savo darbe stengsiuosi apžvelgti baltų tautų etnogenezę, aptarti svarbiausius jų kultūrai būdingus bruožus, rodančius, kad baltai jau žiloje senovėje buvo raštingi, kad jų kultūra buvo labai aukšto lygio, pasklido dideliame plote ir paveikė kitų tautų kultūrą.
Vakarų ir rytų baltai – ne vien tik geografinės sąvokos. Kalbant apie šias grupes, turima galvoje ir kultūriniai, ir netgi etniniai skirtumai. Nesutariama, ką laikyti vakarų baltais. Skirtingų mokslo šakų atstovai remiasi skirtingais argumentais. Tačiau visgi manoma, kad kuršiai, žiemgaliai ir sėliai – vakarų baltai. Čia jiems bus skiriamas didžiausias dėmesys.
Iš pradžių aptarsiu visiems baltams būdingus kultūrinius ir etninius ypatumus, neišskirdama jokios atskiros genties. Vėliau atskirai panagrinėsiu kuršių, žiemgalių ir sėlių ypatumus, galiausiai juos palygindama.
Vakarų ir rytų baltų etnoinstrumentarijus labai skiriasi. Vakarų baltai vadinami „kanklininkais“, o rytų - „ pūtikais“. Visame „kanklių“ areale žinomi trys tipai, išsidėstę iš pietų į šiaurės rytus nusidriekiančiose srityse. Senoviškiausios – luotelio arba karsto pavidalo 5- 6 stygų kanklės. Antrojo tipo- plokščiadugnės 9- 12 stygų. Tokios pat ,kaip antrojo, tik su smaigalio užsukimu yra ir trečiojo tipo kanklės. „Kanklių“ kultūra išsiskiria itin archaiškų natūralių ragų, tošies (žievės), medinių trimitų bei birbynių su rageliu pavadinimais. Visur šie instrumentai įvardijami tik baltiškai. „Kanklių“...
Šį darbą sudaro 3831 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!