Rytų šalyse jie dažniau vadinami kino-foto-fono dokumentais. Taip pat yra tarpinė grandis-garsiniai ir regimieji dokumentai kartu.
• Vaizdiniai dokumentai.
Kino dokumentai atsirado 1894m. Prancūzijoje, kai broliai Liumjerai pirmieji suorganizavo kino seansą.Pirmieji trumpametražiai filmai buvo begarsiai ir nespalvoti.Kino dokumentai gali būti: 1)Vaidybiniai filmai, dokumentiniai filmai, mokomieji filmai, video klipai, televizijos produkcija. Šie dokumentai dabar saugomi įvairiose laikmenose: vaizdajuostės, CD, DVD.
2) Fotografiniai dokumentai, tai dažniausia fotografijos. Fotografija – tai spausdintinis dokumentas su sudėtingu sukūrimo procesu. Lietuvoje fotografija paplito 1939m. Fotografijos pradėtos naudoti moksle, spaudoje, mene. Šie audiovizualiniai dokumentai atspindi tikrovę vaizdine forma.
3)Vaizdiniai dokumentai – tai vaizdinė informacija atkartojanti grafinius ir kitus objektus. Dažniausiai informacija būna pateikta knygos, lakšto, kortelės, reprodukcijos ar dailės albumo formoje. Dažnai šie dokumentai vadinami vaizduojamuoju menu. Tačiau kolas nėra tikslios jų klasifikacijos, nes kiekvienas asmuo gauna skirtingą informaciją iš tokių dokumentų. Vyrauja skirtingos vaizdavimo technikos tendencijos ir taip pat platus spektras kitų vaizdinių dokumentų ypatybių.2
Su šiais dokumentais mes susiduriame dažname savo žingsnyje. Muzikinis centras su kompaktiniu diskų ir kasečių grotuvais yra beveik kiekvienuose namuose. O kai kur gal dar rastume ir plokštelių grotuvą. Plokštelės, kompaktiniai diskai ar kasetės užfiksuoja informaciją, kuri mums padeda atsipalaiduoti ar dirbti. Mums svarbu kiek, kokiam laikui ir koke kokybe ji bus išsaugota. Todėl natūralu, kad mes esame suinteresuoti šių technologijų tobulinimu.
Toliau bus aptariamas audiovizualinių dokumentų išsaugojimo laikmenos, bei šis procesas ir su juo susijusios problemos.
2. Audiovizualinių dokumentų tipologija
Yra 3 bendrieji audiovizualinių dokumentų tipai:
Regimieji dokumentai – giafilmai (filmai be garso) bei skaidrės. Jie atkartoja realybę, atskleidžia tikrovę vizualiai matomuose vaizduose. Estetiškai išreiškia įvykių eigą. Išsiskiria, nes turi tam tikrą informacinių ženklų pobūdį. Informacija fiksuojama ženklais, kurie atspindi regimąją dalį.
Garsiniai dokumentai – plokštelės, juostos, fonogramos. Informacija fiksuojama, atgaminama ir perduodama tam tikrų techninių priemonių pagalba. Šie dokumentai saugo ir skleidžia garsinę informaciją.
Garsiniai - regimieji dokumentai – kino filmai. Užrašoma ir ta ir ta informacija. Atgaminama ir perduodama...
Šį darbą sudaro 2648 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!