Civilinis teisinis santykis, tai civilinių teisinių normų pagrindu, dėl materialių ir nematerialių gėrybių atsirandantys teisiniai santykiai, kurių dalyviai turi teisinę autonomiją ir turtinį aktyvumą ir dalyvauja juose kaip atskiri subjektai. Civilinio teisinio santykio subjektai t.y. kiekvienas asmuo turintis civilinį teisinį subjektiškumą (teisnumą, veiksnumą) taip pat valstybė ir savivaldybė.
Vienas iš civilinių teisinių santykių - atstovavimas atsirandantis tarp atstovo (atstovaujamojo, įstatymų, teismo sprendimu ar administracinio akto įgaliotas veiksnus asmuo, veikiantis atstovaujamojo vardu, interesais ir sąskaita) ir atstovaujamojo (kiekvienas civilinės teisės subjektas, kurio vardu ir interesais atliekami tam tikri veiksmai, remiantis jo paties, įstatymų, teismo sprendimu ar administracinės teisės duotais įgalinimais) sandorio įstatymų, teismo sprendimo ir administracinio teisės akto pagrindu.
Šis darbas parašytas remiantis Civilinio Kodekso III dalimi – atstovavimą reglamentuojančiais CK straipsniais. Darbo tikslas – aptarti pagrindines atstovavimo sąvokas. Pirmiausia apžvelgiamos bendrosios atstovavimo nuostatos, sandorių sudarymas per atstovus, bei įgaliojimas ir jo normos. Toliau – komercinis atstovavimas, be kurio šiais laikais butų sunku ne tik verslo pasaulyje. Pagrindinis komercinio atstovavimo elementas – prekybos agentas, kuris sutinkamas beveik visose veiklos srityse. Taip pat aptariami komercinio atstovavimo ypatumai sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo – pardavimo sutartis. Galiausiai apibrėžiama prokūros sąvoka, jos ypatumai ir esmė.
Pagrindinis literatūros šaltiniai – Lietuvos Respublikos Civilinis Kodeksas ir jo komentarai.
Referatą sudaro 24 puslapiai.
Kai juridinio asmens organas sudaro sutartį arba kai jo darbuotojai įvykdo sutartį, tai laikoma paties juridinio asmens veikla. Būna atvejų, kai pats subjektas neturi galimybės savarankiškai įgyvendinti savo civilinių teisių ir pareigų. To negali atlikti neveiksnūs fiziniai asmenys. Dėl įvairių aplinkybių to negali atlikti ir veiksnumą turintys fiziniai asmenys, pavyzdžiui dėl ligos, komandiruočių, tų reikalų nežinojimo ir pan.
Ne visada gali savarankiškai įgyvendinti civilines teises ir pareigas juridinio asmens organas. Nors tai yra kolektyvas, bet ne visi darbuotojų veiksmai sudaro juridinio asmens teises ir pareigas. Jas sudaro tik tokie darbuotojo veiksmai, kurie susiję su jam pavestomis funkcijomis įgyvendinant juridinio...
Šį darbą sudaro 6094 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!