Pristatymai

Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai

9.6   (3 atsiliepimai)
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 1 puslapis
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 2 puslapis
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 3 puslapis
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 4 puslapis
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 5 puslapis
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 6 puslapis
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 7 puslapis
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 8 puslapis
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 9 puslapis
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 10 puslapis
Atomo sandara ir jos atsiradimo istorija. Izotopai 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Atomas (gr. άτομος = átomos – ‘nedalus’) – mažiausia elektriškai neutrali cheminio elemento dalelė, turinti jo chemines ir fizikines savybes. Atomo dydis yra apie 0,1 nanometro. Viename kubiniame metre telpa apie 1030 atomų.
Neutraliame atome branduolio protonų skaičius yra lygus elektronų skaičiui ir atitinka cheminio elemento atominį numerį. Atomui netekus vieno ar daugiau elektronų, atomas tampa teigiamu jonu, kadangi krūvis dėl didesnio protono skaičiaus tampa teigiamu. Kai prisijungiami papildomi elektronai, atomas virsta neigiamu jonu. To paties cheminio elemento atomai, turintys skirtingą neutronų skaičių branduolyje vadinami izotopais. Šiuo metu žinomi 118 cheminių elementų atomai.
Mažiausių nedalomų medžiagos dalelių idėja kilo Senovės Indijoje (Kanada, VI a. pr. m. e.) ir Senovės Graikijoje (Leukipas, Demokritas, V–IV a. pr. m. e.). Anot Demokrito mokymo, atomai yra nedalomos ir nesunaikinamos pirminės dalelės. Jos yra įvairaus dydžio ir formos, nuolat juda, tarpusavyje sukimba kabliukais ar nelygumais. Šį mokymą I a. pr. m. e. išsamiai aprašė romėnų poetas Lukrecijus Karas poemoje „Apie daiktų prigimtį”.
Atomų hipotezė ilgą laiką nebuvo pripažinta ir net pamiršta. Tik XVII a. R. Boyle atomų (jo vadintų korpuskulomis) jungimusi ir atsiskyrimu pradėjo aiškinti chemines reakcijas, netvarkingu jų judėjimu – šiluminius reiškinius. J. Dalton ėmė nagrinėti atomus kaip mažiausias cheminių elementų daleles, tačiau D. Mendelejevo sukurta periodinė elementų sistema (1869 m.) dar nesiejo elementų savybių su atomų savybėmis.
Atomų hipotezė ilgą laiką nebuvo pripažinta ir net pamiršta. Tik XVII a. R. Boyle atomų (jo vadintų korpuskulomis) jungimusi ir atsiskyrimu pradėjo aiškinti chemines reakcijas, netvarkingu jų judėjimu – šiluminius reiškinius. J. Dalton ėmė nagrinėti atomus kaip mažiausias cheminių elementų daleles, tačiau D. Mendelejevo sukurta periodinė elementų sistema (1869 m.) dar nesiejo elementų savybių su atomų savybėmis.
XIX a., remiantis atomų hipoteze, buvo sukurta kinetinė dujų teorija. To amžiaus antroje pusėje išplėtoti spektrų tyrimai liudijo, kad atomai yra sudėtingos dalelės. 1897 m. J. J. Thomson atrado pirmąją į atomo sudėtį įeinančią...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 914 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Skaidrės (.pptx)
Apimtis
11 psl., (914 ž.)
Darbo duomenys
  • Chemijos pristatymas
  • 11 psl., (914 ž.)
  • Skaidrės 6 MB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt