Rašiniai

Atomo sandara ir izotopai

10   (1 atsiliepimai)
Atomo sandara ir izotopai 1 puslapis
Atomo sandara ir izotopai 2 puslapis
Atomo sandara ir izotopai 3 puslapis
Atomo sandara ir izotopai 4 puslapis
Atomo sandara ir izotopai 5 puslapis
Atomo sandara ir izotopai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Mažiausia elemento dalelė, dar turinti to elemento chemines savybes, yra atomas. Mažiausias cinko grūdelis turi cinko savybes. Grūdelį skaitant dar smulkiau, gaunami atomai, kurie vis dar yra cinkas, kadangi jie išlaiko cinkui būdingas savybes. Vidutinis atomo skersmuo svyruoja nuo 1 iki 5 x 10-8 cm – dešimtmilijoninės vieno milimetro dalies. Skirtingų elementų atomai paprastai žymimi pirmąja (arba dviem pirmosiomis) lotyniško pavadinimo raide. Vandenilį žymime raide H (lotyniškas pavadinimas Hydrogenium), natrį – simboliu Na.
Atomą sudaro branduolys, aplink kurį skrieja elektronai. Tai labai mažos, beveik besrovės, neigiamo krūvio dalelės. (Elektronas yra pagrindinis elektros krūvio vienetas.) Branduolį sudaro įvairios dalelės. Svarbiausios jų – protonai ir neutronai. Vieno protono masė atitinka maždaug vieną atominės masės vienetą. Jo teigiamo krūvio absoliučiojo vertė yra tokio pat dydžio, kaip ir elektrono krūvis. Neutronų masė panaši į protonų, bet neutronai neturi krūvio.
ATOMINIS SKAIČIUS.
Kiekvienam elementui būdingas ir raide Z žymimas skaičius parodo atomo branduolyje esančių protonų skaičius. Jeigu elementas neutralus, jame yra vienodas protonų ir elektronų skaičius. Vykstant įprastiems cheminiams virsmas, branduolio elementų skaičius nekinta, tik elektronų skaičius gali padidėti ar sumažėti arba atomas pasidalija elektronus su kitais atomais.
Paprasčiausias elementas yra vandenilis (Z = 1). Vandenilio branduolys turi tik protoną, aplink kurį skrieja elektronas. Todėl protonas taip pat vadinamas vadinamas vandenilio atomo branduoliu. Elementų klasifikacija atominio skaičiaus didėjimo tvarka padeda parodyti periodišką panašių savybių pasikartojimą po vandenilio eina helis (Z = 2), už jo – litis (Z = 3). Ličio branduolyje yra 3 protonai, aplink branduolį skrieja 3 elektronai.
ATOMINĖ MASĖ.
Atominė masė yra elemento vieno atomo masės ir vienos 12 – tosios anglies branduolio dalies masės santykis; anglies branduolio masė lygi 12 atominės masės vienetų (units = u) Vandenilio atomo masė lygi 1,008, t. y. vandenilio atomo masė 1,008 karto didesnė už atominės masės vienetą. Sieros atomo masė 32,066. taigi sieros atomas yra 32,066 karto sunkesnis už vieną atominį masės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1459 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1459 ž.)
Darbo duomenys
  • Chemijos rašinys
  • 6 psl., (1459 ž.)
  • Word failas 57 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt