Referatai

Atmosferos ir oro tarša

9.4   (3 atsiliepimai)
Atmosferos ir oro tarša 1 puslapis
Atmosferos ir oro tarša 2 puslapis
Atmosferos ir oro tarša 3 puslapis
Atmosferos ir oro tarša 4 puslapis
Atmosferos ir oro tarša 5 puslapis
Atmosferos ir oro tarša 6 puslapis
Atmosferos ir oro tarša 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Atmosfera – Žemės rutulį gaubiantis daugiau kaip 800 km storio dujinis apvalkalas. Atmosferos oras – įvairių dujų mišinys. Pagrindinės sudedamosios dalys – azotas ir deguonis. Atmosferoje yra argono, anglies dioksido, inertinių dujų.
Deguonis (O2)
20,948
Kriptonas (K)
0,0002
Argonas (Ar)
0,934
Vandenilis (H2)
0,00005
Anglies dioksidas (CO2)
0,0314
Ksenonas (Xe)
0,0000087
Neonas (Ne)
0,001818
Ozonas (O3)
Iki 0,000007
Be to, atmosferoje, ypač žemutiniuose jos sluoksniuose, gausu įvairių dulkių, cheminių junginių, bakterijų, sporų. Veikiant kosminiams spinduliams ir skylant radioaktyvioms medžiagoms, atmosferoje nuolat susidaro ir vėl suyra natūralūs radioaktyvūs anglies, argono ir kitų elementų izotopai.
Atmosfera niekada nebuvo idealiai švari. Veikiant įvairiems veiksniams, joje visada buvo įvairių priemaišų. Vulkaninė veikla, Žemės paviršiaus išpustymas, išgaravusios kartu su vandeniu druskos, įvairios žiedadulkės ir sporos jau priešistoriniais laikais sąlygojo atmosferos užterštumą. Ūkinė žmogaus veikla savo ruožtu padidino atmosferoje buvusį priemaišų kiekį. Pramonės ir energetikos įmonės, autotransportas kasmet išmeta į atmosferą milijonus tonų įvairių priemaišų. Dėl žmogaus ūkinės veiklos atmosferoje padidėjo ir gamtinės kilmės priemaišų. Pvz., iškirtus miškus ir šiuos plotus pavertus dirbamais laukais, padaugėjo patenkančių iš jų į atmosferą dulkių. Pagausėjo gaisrų ir dėl jų patenkančių į orą dūmų ir kitų degimo produktų.
Atmosferos užterštumu laikytini priemaišų sąlygojami visokie jos sudėties pakitimai. Skiriamas taip pat gamtinis ir antropogeninis atmosferos užterštumas. Pirmąjį sąlygoja gamtiniai procesai, antrąjį – žmogaus veikla.
Pagal savo poveikį aplinkai ir žmogui visos atmosferos priemaišos yra skirstomos į 4 pavojingumo klases. Didžiausią poveikį daro medžiagos, priskiriamos pirmai pavojingumo klasei, mažiausią – ketvirtai. Iš pagrindinių atmosferos priemaišų pavojingiausias azoto oksidas (2 klasė).
Kai kurių atmosferos priemaišų pavojingumo klasės
Atmosferos priemaiša
Pavojingumo klasė
Atmosferos priemaiša
Pavojingumo klasė
Azoto dioksidas
2
Metilmerkaptanas
2
Anglies monoksidas
4
Sieros dioksidas
3
Dulkės
3
Sieros vandenilis
2
Fenolas
3
Švino junginiai
1
Visi atmosferos oro antropogeninio teršimo šaltiniai sąlyginai suskirstyti į pagrindines grupes: šilumines elektros jėgaines, transportą ir pramonę.
Šiluminės elektros jėgainės. Iš visų šiluminių elektros jėgainių patenkančios į atmosferą priemaišos yra gana panašios. Paprastai tai būna karštos dujinės arba kietos medžiagos, kurios susidaro degimo procese. Jos gana vienodos sudėties, paprastai yra išmetamos į atmosferą tam tikrame aukštyje (per kaminus). Deginant kietąjį...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1652 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1652 ž.)
Darbo duomenys
  • Ekologijos referatas
  • 7 psl., (1652 ž.)
  • Word failas 95 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt