Referatai

Asirijos istorijos bruožai

9.2   (3 atsiliepimai)
Asirijos istorijos bruožai 1 puslapis
Asirijos istorijos bruožai 2 puslapis
Asirijos istorijos bruožai 3 puslapis
Asirijos istorijos bruožai 4 puslapis
Asirijos istorijos bruožai 5 puslapis
Asirijos istorijos bruožai 6 puslapis
Asirijos istorijos bruožai 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Asirija vadinosi sritis šiaurinėje tarpupio dalyje, išsidėsčiusi pagal šiaurinę Tigro tėkmę. Ten, 350 km į šiaurę nuo Babilono, III tūkst. pr. Kr. semitų išeiviai iš Akado įkūrė keletą gyvenviečių, tame tarpe ir Ašūrą, pavadintą pagal genties vardą ir genties dievą, jo įkūrėją. Iš čia ir kilo Asirijos pavadinimas. Ašūras buvo įkurtas ant Tigro kranto, bet dar anksčiau Ašūras buvo įkurtas į rytus nuo Tigro. Iš šio miesto iki mūsų dienų išliko seniausi asirų rašmenys, tame tarpe ir rašmuo apie Ašūro šventovės įkūrimą. Jau tuo metu Ašūras užmezgė prekybinius ryšius su kaimynine Mažosios Azijos sritimi, Kapadokija.
GAMTINĖS SĄLYGOS.
Savo gamtinėmis sąlygomis Asirija smarkiai skyrėsi nuo pietinio Tarpupio, čia atstumas tarp upių buvo nuo 300 iki 400 km, todėl upių užliejami plotai ne tokie platūs kaip Babilonijoje. Be to, čia priekalnės yra prie pat Tigro. Nuo Ašūro iki priekalnių buvo 30 - 40 km. O šiauriau, kur II tūkstantmetyje persikėlė Asirijos centras, kalnai buvo prie pat upės. Dėl tokių gamtinių sąlygų Asirijos žemdirbystė taip pat priklausė nuo lietaus. Lietaus dievas buvo Ašūras, jis buvo vaizduojamas skrendantis debesimis, o lietaus prišaukimui buvo naudojami įvairūs ritualai.
Didelę reikšmę ekonomikai ir socialinei politinei Asirijos istorijai turėjo kalnuotos vietovės. Gentys gyvenančios kalnuose nega-lėjo verstis žemdirbyste, jų buityje dominavo gyvulininkystė ir medžioklė.
Kalnų artumas galų gale padėjo Asirijai apsirūpinti mišku, akmeniu ir metalais. Ypatingą reikšmę turėjo metalai. Metalo reikėjo technikoje bei ginklams, kad apsiginti nuo kitų genčių.
PREKYBA.
Formavosi prekybiniai santykiai, nes Asirijoje buvo metalo, kurio neturėjo Babilonija, Sirija, Palestina. Taip pat per Asiriją ėjo prekybiniai keliai į Mažąją Aziją (dabartinę Armėniją), kur apart sidabro buvo ir vario. Tai padėjo asiriečių valdovams perimti į savo rankas prekybą metalu, sidabru, variu ir mišku. Dėl to greit išaugo pagrindinis Asirijos miestas Ašūras.
Prekybinės asirų kolonijos Kapadokijoje atlikinėjo valdovo prekybines funkcijas. Kai kurie asiriečiai bei miestiečiai buvo vergvaldžiai. Vergų buvo nedaug. Juos pirkdavo lulubiečių giminėse, kur šeimos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1483 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1483 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 7 psl., (1483 ž.)
  • Word failas 55 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Europos ir Lietuvos kultūros bruožai XIX a. - XX a. pr.

Europos ir Lietuvos kultūros bruožai XIX a. - XX a. pr. Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Komunistinio disidentizmo raiškos bruožai ir ypatybės Sovietų Socialistinių Respublikų Sajungoje (SSRS) ir pasaulio komunistinia

Komunistinio disidentizmo raiškos bruožai ir ypatybės Sovietų Socialistinių Respublikų Sajungoje (SSRS) ir pasaulio komunistinia Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Svarbiausi XIX a. kultūros bruožai ir masinės kultūros ištakos

Svarbiausi XIX a. kultūros bruožai ir masinės kultūros ištakos Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Svarbiausi politinės, ekonominės ir socialinės pasaulio raidos XIX a. bruožai

Svarbiausi politinės, ekonominės ir socialinės pasaulio raidos XIX a. bruožai Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt