Rašiniai

Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus? (Gėtė, Šekspyras)

10   (1 atsiliepimai)
Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus? (Gėtė, Šekspyras) 1 puslapis
Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus? (Gėtė, Šekspyras) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmogaus gyvenimas nėra lengvas. Nuo pat mažens įgyjame įvairių patirčių, pavyzdžiui: pirmoji draugystė ir meilė, pyktis, laimė, kurios sukuria mus kaip gyvą, socialią, savo veiksmus apmąstančią asmenybę. Tad kiekvienas individas yra pakankamai brandus, jog gebėtų priimti sprendimus bei veikti. Neretai didelę įtaką mūsų pasirinkimams turi aplinkiniai žmonės, kurių poveikis kartais gali būti teigiamas, verčiantis susimąstyti, o kartais neigiamas, siekiant naudos sau. Bet negalima pamiršti, jog žmogus yra nepriklausomas asmuo, apdovanotas blaiviu protu bei laisva valia rinktis, apmąstantis savo pasirinkimų pasekmes.
Kiekvienas esame laisvas, gebame mąstyti, protauti, tačiau neretai paveikti aplinkinių nuomonės išsižadame savo pažiūrų, idėjų, paminame mums svarbias vertybes. Apie tai kalbėjo ir viena iškiliausių Apšvietos epochos asmenybių, vokiečių poetas J. V. Gėtė filosofinėje dramoje „Faustas“, kurioje pagrindinis veikėjas yra vaizduojamas kaip siekiantis fizinio ir dvasinio pasaulio pažinimo. Daktaras Faustas visą savo gyvenimą paskyrė mokslui, tačiau juo nusivilia, suvokdamas, kad tiek daug laiko praleidęs su knyga rankoje nė nesužinojo, ką reiškia iš tikrųjų gyventi; supranta, norintis pažinti pasaulį ne tik teoriškai, bet ir pajusti tokias emocijas kaip meilė, aistra. Matydamas savo nykią, monotonišką būtį, norėdamas patirti gyvenimo džiaugsmą, sudaro sutartį su Mefistofeliu, kuris pažada patenkinti visus mokslininko norus – pajusti laimę, erotiką, meilę – tai, kas jo gyvenimui suteiktų prasmės. Nors Faustas ir sutinka su velnio pasiūlymu, reikia nepamiršti, jog Dievas kiekvieną iš mūsų apdovanojo laisva valia, galimybe klysti ir iš savo klaidų pasimokyti, tobulėti. Atjaunėdamas, siekdamas patenkinti tik savo poreikius, nužudydamas mylimosios Margaritos brolį, Faustas laisva valia tampa nuodėmingas. Tik apmąstęs savo nuodėmes ir pradėjęs dirbti visuomenės gerovei, jis ištaria lemtingus žodžius: „Sustok, akimirka žavinga!”, Dievas jam atleidžia, nes paskutinis Fausto darbas yra skirtas patenkinti ne savo poreikius, bet kitų. Tai reiškia, jog dėl aplinkinių daromos įtakos kartais elgiamės neapgalvotai, klystame, nes esame apdovanoti galimybe laisvai rinktis, dėl to atsakingi už savo pasirinkimus bei veiksmus, kuriuos dažnai priimame neapmąstę pasekmių.
Žmogus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 632 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (632 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (632 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt