Rašiniai

Ar visada žmogus gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?

10   (2 atsiliepimai)
Ar visada žmogus gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus? 1 puslapis
Ar visada žmogus gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Remiantis Altorių šėšėly ir Dievų mišku

Ištrauka

Dažnai priimame sprendimus pastūmėti kitų, tačiau ne visada jaučiamės jais patenkinti. Tai galbūt dėl to, kad esame priversti pasielgti ne taip kaip norime, o todėl, kad nuo to priklauso mūsų tarpusavio santykiai, darbas ar net gyvenimas. Atsakomybė – tai savybė, kai, apsvarsčius galutinį rezultatą, priimame sprendimą. Taigi žmogaus galimybė rinktis priklauso nuo aplinkos, kitų įtakos ir, be abejo, nuo mūsų pačių.
Aplinkiniai žmonės neretai formuoja mūsų įsitikinimus, išankstinę nuomonę. Iki XXI amžiaus labai svarbi buvo tėvų nuomonė, kuri nulemdavo jaunų žmonių kelią, ateitį, dažnai sugriaudavo svajones, įsitikinimus. Išsivaduoti buvo labai sunku, todėl šie, nors ir kentėdavo, bet susitaikydavo. Tai ryšku poeto bei prozininko Vinco Mykolaičio-Putino romane „Altorių šešėly“. Pagrindinis veikėjas – Liudas Vasaris, savęs ieškantis žmogus, sprendžiantis konfliktą, kaip suderinti kunigo ir poeto pašaukimą. Išsivadavimo kelias ilgas ir sunkus, trunkąs 18 metų – nuo įstojimo į kunigų seminariją iki pasitraukimo iš kunigystės. Šis poelgis reikalavo didelės dvasinės įtampos, todėl, kad herojus labai myli, vertina bei nenori įžeisti tėvus, be to, svarbi ir klierikalinės visuomenės nuomonė. Pagrindiniam veikėjui būti žmogumi, tai būti laisvam. Liudas Vasaris – turtingos dvasios, klausiantis bei ieškantis atsakymų į dorovinius bei filosofinius klausimus. Suvokęs savo tikrąjį pašaukimą ir suradęs gyvenimo draugę, kuri supranta jo siekius, herojus skausmingai priima lemiamą sprendimą – būti tik poetu ir laisvu žmogumi. Dabar taip pat pasitaiko jaunų žmonių, kurių gyvenimą nulemia tėvų norai ir neišsipildžiusios jų svajonės. Taigi savęs ieškančio žmogaus kelias reikalauja daug valios pastangų ir pasipriešinimo norint išsaugoti savo svajones.
Pasitikėjimas savimi paprastai laikomas svarbiu pilnaverčio gyvenimo komponentu. Tvirtumas – tai savybė, leidžianti būti nepriklausomam nuo gyvenimo įvykių, laimės ar nelaimių. XX amžiaus viduryje Vokietijoje, į valdžią atėjus Adolfui Hitleriui, prasidėjo masiniai trėmimai. Norint greičiau išnaikinti žmones, buvo įkurtos koncentracijos stovyklos. Į jas patekęs žmogus atsidurdavo prievartos pasaulyje, kur jam tekdavo susitaikyti su lagerio kasdienybe, kad išgyventų. Būtent apie tai rašė XX...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 703 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (703 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (703 ž.)
  • Word failas 17 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt