Žmogaus evoliucija neatsiejama nuo pažangos ir jos vystymosi. Kiekvieną dieną individas atranda vis kažką nauja. Šiandien mes turime daug išradimų, kurie palengvina gyvenimą. Atrodo, dėl šios priežasties galėtume sutaupyti laiko, ugdyti vertybes, tačiau su kiekviena diena mes turime vis mažiau laiko. Pažanga padeda žmogui išgyventi, tačiau grėsmę kelia neprognozuojamos situacijos, individo emocinė būklė. Manau, kad didžiausia problema yra tai, jog žmogus nesugeba suplanuoti ir tinkamai išnaudoti savo laiko.
Pirma, pažangus žmogus gali išgyventi neprognozuojamas situacijas. Toks individas išoriškai gali atrodyti silpnas, tačiau kritinėse situacijose jis nesiblaško, nepanikuoja. Apie tokį žmogų galima perskaityti XX a. pirmosios pusės lietuvių poeto, dramaturgo, prozininko Balio Sruogos memuarų romane „Dievų miškas“. Kūrinyje pasakotojui, Baliui Sruogai, tikram inteligentui, buvo sunku prisitaikyti prie baisaus gyvenimo lageryje, kuriame su kaliniais elgtasi blogiau nei su šunimis. Vienintelis ginklas tokioje aplinkoje - dvasios stiprybė. Šiame lageryje žmonių nežudydavo iš karto, o siaubingai nukankindavo, atimdavo visą sveikatą, jėgas. Lavonai, keiksmai, mušimas, utėlės, alkis, sutinusios kojos, svaigstanti galva buvo lagerio gyventojų kasdienybė. Tačiau pasakotojas nepalūžo šiame pragare. Balys Sruoga visa tai ištvėrė, nes buvo dvasiškai stiprus. Tai parodo, kad pažangus individas gali iškęsti nesibaigiančius kankinimus, mušimą, keiksmus ir išlikti žmogumi. Vienintelis ginklas tokioje aplinkoje - noras išlikti. Manau, kad žmogus, užkluptas gyvenimo sunkumų, semiasi dvasios stiprybės.
Antra, kiekvienas žmogus yra savo likimo kalvis. Tik nuo jo priklauso, ar jis susitaiko su esama padėtimi, ar bando įvykius pakreipti sau palankia linkme ir daryti pažangą. Vienas tokių pavyzdžių - XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios lietuvių diplomato ir modernistinės krypties rašytojo Jurgio Savickio novelė “Ad astra”. Kūrinyje visas veiksmas vyksta kaime, kai pateikiami buitiški dalykai. Ypač veiklūs ir tariamai stiprūs šioje padėtyje jaučiasi tie, kuriems graudu žiūrėti į nuniokotą savo krašto kultūrą ir buitį. Visa tai apsakymo herojui Dalbai primena tikrą chaosą. Jis nusprendžia vienas pats keisti pasaulį ir bando atsikratyti senais ir nereikalingais daiktais....
Šį darbą sudaro 645 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!