4 dešimtmetyje, Europoje, buvo neramu, dėl pasaulinės krizės, Hitlerio atėjimo į valdžią, diktatorinių rėžimų įsigaliojimų.
Buvo pasirašytas KELOGO – BRIANO paktas, kuriame skelbiama ,jog atsisakoma karo kaip priemonės spręsti tarptautines problemas. Nežiūrint šito, 1931m. Japonijai užpuolus Manžūriją (Kinijos teritorija) vyko karinis konfliktas ir nedidelė dalį Kinijos užėmė Japonija. Tai buvo savotiškas padrąsinimas Hitleriui, netrukus po jo atėjimo į valdžią, tarp Italijos ir Vokietijos pasirašytas PLIENO paktas ,tai karinio bendradarbiavimo sutartis, prie kurios prisijungė Japonija. Berlynas, Roma, Tokijas – vadinami AŠIES bloko valstybėmis.
Tuo tarpu demokratinės valstybės jokio karinio bloko nesukūrė.
• 1936m. Hitleris įveda kariuomenę į Reino kraštą, kuris buvo demitalirizuotas , perduotas kontroliuoti Prancūzijai. Hitleris blefavo, nes tuo metu karui dar nebuvo pasiruošęs, bet demokratinės valstybės nesiėmė priemonių jo stabdyti.
• 1938m. Austrijos Anšliusas – Vokietija išlaipino didžiulį, karinį desantą Austrijoje, Austrija nesipriešino.
• 1938m. ruduo – Vokietija užima Reino kraštą ,dalį Čekoslovakijos. Motyvas – buvusi Vokietijos teritorija , kurios dauguma sudarė vokiečių gyventojai.
• 1938m. Hitleris argumentuodamas tuo, kad daugiau nei 80 procentų yra vokiečiai, reikalavo Čekoslovakijos ,sudėtų kraštą atiduoti Vokietijai. Nenoriai, bet čekai sudėtus atidavė.
Hitleris norėjo užimti visą Čekoslovakiją ,bet vienašališkai tai padaryti nedrįso, bijojo demokratinių valstybių. 1938m. rudenį Miunchene susitiko Čemberelenas (Anglijos premjeras) , Daladje (Prancūzijos premjeras) ir Hitleris su Musoliniu. Pasirašytas dokumentas, kuriuo demokratinės valstybės pripažįsta visą Čekoslovakiją Vokietijai. Čekoslovakijos atstovas buvo pakviestas ,kaip stebėtojas. Tam tikrą demokratinių valstybių išdavystę parodo ir tai, jog Prancūzija su Čekoslovakija buvo pasirašiusios savitarpio pagalbos sutartį, tik SSR prieštaravo sutarčiai.
Sutarties priežastis – demokratinių valstybių noras nukeipti Hitlerio agresiją į SSR.
• 1938m. kovas – ultimatumas Lietuvai dėl Klaipėdos krašto. Ultimatumą LT priėmė, bijant ,kad naciai užims visą LT.
Priežastys, kodėl karo išvakarėse nebuvo įkurta antihitlerinė koalicija:
• Tarpukariu buvo daug skirtingo politinio rėžimo valstybių, ypač diktatoriškų, todėl derybose visi žiūrėjo savų interesų ir neieškojo kompromisų.
• Stalinas pareikalavo leisti į Pabaltijo valstybes, Suomiją ir Lenkiją įvesti kariuomenę. Motyvas –...
Šį darbą sudaro 2144 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!