Darbą atliko An 7-1 gr. sudt.
2008 - 12 -
Klaipėda, 2008
Įvadas
„Filosofija‘‘ – graikų kilmės žodis apytikriai reiškia išminties meilę, tad filosofą galėtume vadinti išminties bičiuliu, (philos - bičiulis, sophia – išmintis).
Filosofijos suklestėjimas Graikijoje nebuvo atsitiktinis: tam buvo palankios ypatingos šio krašto sąlygos. Skurdi žemė, be to, jūrų atskirta nuo kitų kraštų, netraukė svetimšalių ir ilgai saugojo nuo karų negandų; tačiau tai skatino kolonizaciją ir vertė graikus bendrauti su kitų kraštų kultūra.
Graikų protui būdingas didesnis domėjimasis aplinkiniu pasauliu nei savo asmeniu, drąsus ir palankus požiūris į tikrovę, aiškumo troškimas, meilė konkretiems dalykams, kartu ir sugebėjimas mąstyti abstrakčiai – visa tai padėjo susiformuoti graikų filosofijai. Filosofijoje graikai pradėjo darbuotis VII a. pr. m. e. Labiausiai suklestėjo klasikiniu laikotarpiu, kuris sutapo su IV a. pr. m. e. Filosofijos kelias į tiesą daugiausia ėjo nuo vieno kraštutinumo prie kito, nuo vienos klaidos prie kitos.
FILOSOFŲ PIRMTAKAI
1. RELIGINIAI TIKĖJIMAI – ano meto žmogaus poreikį suprasti ir pažinti pasaulį tenkino religija. Ji sukūrė mitus. Jie buvo pirmasis bandymas suprasti pasaulį. Mitai jungėsi į visumą sudarydami kosmogoniją, aiškinančią, kaip atsirado visas pasaulis.
2. PRAKTINĖS ŽINIOS VII a. Graikijoje buvo jau labai ištobulėjusios. Jie mokėjo gerai skaičiuoti. Vėliau išmoko matuoti erdvę, orientuotis sausumoje ir jūroje, gydyti ligas.
3. GYVENIMO TAISYKLĖS Graikijoje atsirado kaip asmeninės ir visuomeninės patirties išvados. Baigiantis VIIa. įvyko lūžio laikotarpis, kai senasis, natūralesnis, gyvenimo būdas sunyko, o naujasis dar nebuvo susiformavęs ir reikėjo taisyklių, mokančių, kaip elgtis. Tie kurie formulavo šias taisykles buvo vadinami „išminčiais“, o visas tas laikotarpis – „septynių išminčių amžiumi“.
LAIKOTARPIO POBŪDIS. Tai buvo tipiškas atsiradimo ir vystymosi laikotarpis; jis prasidėjo kukliomis užuomazgomis, negausiomis problemomis, bei neapibrėžtomis sąvokomis, kurias pamažu gausino ir tikslino. To laikotarpio filosofijos problemų apimtis dar buvo ribota. Tiessiogines savo problemas ji mėgino spręsti įvairiai, kol išeikvojo beveik visas savo galimybes.
Filosofija tuo metu plušėjo viena, nepadedama specialiųjų mokslų, kurie dar išvis nebuvo susiformavę.
FILOSOFIJOS CENTRAI...
Šį darbą sudaro 2546 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!