Pirmas punktas nagrinėjamas remiantis Algirdo Šulčiaus išleista chemijos knyga, kurioje paprastai yra paaiškinta, kas yra amoniakas, kokios jo savybės, kaip jį galima gauti. Atkreipiamas dėmesys ir į pirmuosius mokslininkus, kurie sukūrė ir išbandė laboratorinį amoniako sintezės būdą, pritaikė šią medžiagą savo to meto reikmėms.
Kiti du punktai nagrinėjami remiantis interneto svetainėmis, kuriuose yra informacija, kas gaminama iš amoniako ir kur jis yra pritaikomas. Kadangi ši medžiaga daugiausia naudojama trąšų gamyboje, todėl pateikiama išsami informacija apie šias trąšas. Taip pat akcentuojama ir amoniako žala, kada jis patenka į aplinką. Pabaigoje net aprašomos pirmosios pagalbos taisyklės, kai apsinuodijama šia toksiška medžiaga.
Skaitytojas, perskaitęs šį referatą, galės trumpai susipažinti su didelę paskirtį pramonėje turinčiu amoniaku, su jo susidarymo būdais bei su jo poveikiu organizmui.
Kas yra amoniakas?
Amoniakas – tai bespalvės aštraus kvapo, gerai tirpios vandenyje (700 ml viename litre vandens), lengvesnės už orą dujos. Taigi prie normalios temperatūros ir atmosferinio slėgio, amoniakas yra dujinė medžiaga. Dujinis amoniakas yra aštraus kvapo, sprogios, degios ir toksiškos dujos.
Jungtinėse Amerikos Valstijose pagal gamybos mastą amoniakas užima šeštą vietą. Iš amoniako lengvai galima gauti kitus azoto junginius.
Tik šio amžiaus pradžioje (1908 m.) F. Haberis sukūrė ir išbandė laboratorinį amoniako sintezės būdą. To meto inžinieriai ilgai suko galvas, kaip šį būda pritaikyti pramonei. Pirmąjam tai išspręsti pavyko K. Bošui (Carl Bosch), dirbusiam BASF gamyklose (Badische Anilin- & Soda- Fabrik) Vokietijoje. 1913 m. pradėjo veikti pirmoji įmonė, per dieną gaminusi 30 000 kg NH3. Šiuolakinės amoniako gamyklos per tą patį laiką pagamina amoniako maždaug 50 kartų daugiau.
Frico Haberio (Fritz Haber; 1868 - 1934) sukurtas amoniako sintezės metodas buvo strateginės reikšmės atradimas. Per Pirmąjį pasaulinį karą Vokietija šiuo būdu gamino pigius sprogmenis. Pokario metais Haberis bandė sukurti būdą, kaip iš jūros vandens išskirti auksą. Tokiu būdu jis norėjo padėti savo šaliai apmokėti karo reparacijas. Deja, bandymai buvo nesėkmingi. Nežiūrint Haberio nuopelnų Vokietijai, 1933 m....
Šį darbą sudaro 3088 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!