Šalyje yra nemažai žmonių, priklausančių tam tikroms rizikos grupėms, kurioms reikalinga visokeriopa socialinė parama ir socialinės paslaugos. Į tokias grupes įeina ir priklausomų nuo alkoholio ir jų šeimų narių grupės.
Didėjantis asmenų, priklausomų nuo alkoholio skaičius sukelia rimtas tiek socialines, tiek ekonomines, tiek moralines problemas bei pasekmes visuomenei ir valstybei. Sukurti įstatymai, liečiantys minėtų asmenų socialinę bei medicininę paramą, nėra intensyviai įgyvendinami dėl daugelio priežasčių: finansų, specialistų stokos, visuomenės ir vietinės valdžios pareigūnų neigiamo požiūrio į rizikos faktorių turinčias žmonių grupes.
Dabartiniu metu Lietuvoje sveikatos apsaugos įstaigos teikia neatidėliotiną pagalbą alkoholinės karštligės ir psichozių atvejais, teika medikamentinę, psichologinę pagalbą alkoholikams bei jų artimiesiems. Dažniausiai ši pagalba teikiama ligoniui, kol jis yra gydomas stacionare. Baigęs gydymo kursą, ligonis išleidžiamas ir grįžta į tą pačią socialinę aplinką, kurioje buvo iki gydymo.
Milžinišką žalą Lietuvai daro besaikis alkoholio vartojimas. Pripažystama, kad kova su alkoholiniais gėrimais yra pati sunkiausia ir bet kokios pastangos atneša tik ribotus vaisius. Tik sutelkus įvairias paslaugas prieš alkoholį, mažėtų įvairių nusikaltimų, avarijų, savižudybių ir ligų. Įpratę svaigintis asmenys darosi nervingesni, vis sunkiau įveikia stresines situacijas, atsiranda įtampa bendraujant su kitais asmenimis. Didelė dalis geriančiųjų negali gyventi be alkoholio – jo siekia įvairiomis priemonėmis, tiesiog kovoja dėl kiekvieno jo lašo. Dažniausiai dėl to labai nukenčia šeimos buitis: alkoholikas neša iš namų daiktus, maisto produktus ir panašiai, kad mainais arba pardavęs ir gavęs šiek tiek pinigų nusipirktų alkoholio.
Alkoholinius gėrimus gamino ir vartojo jau senovės egiptiečiai 5000m. pr.m.e. Alkoholis, lengvai apsvaigindamas, gerina žmonių nuotaiką, padeda užmiršti vargus ir negandas, kasdienius rūpesčius. Senovės gydytojai, žinodami šias alkoholio ypatybes, naudojo nedideliais kiekiais nusilpusiems ligoniams gydyti. Tačiau pastebėjo, kad panaudojus alkoholį didesniais kiekiais ir ilgesnį laiką, žmonės tampa nuo jo priklausomi. Jiems reikalinga pagalba. Tuo tikslu pradėtos steigti gydymo įstaigos alkoholikams.
Pirmoji alkoholikų gydykla buvo atidaryta Amerikoje 1857m., Rusijoje – 1889m. 1906 metais gruodžio 11 dieną Vilniuje prie šv....
Šį darbą sudaro 4026 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!