Yra manoma, jog Aitvaro vardas kilęs iš žodžių „aitas“ ir „varas“. „Aitas“ – perėjūnas, padauža, o „varas“ – jėga, nepaprastai greitas judėjimas.
Daugelis nė nepagalvoja, kad seniau Aitvaras buvo lietuvių dieviška būtybė ir kad jis ne visada darė gera. Paprastai Aitvaras padeda ir globoja gerus, sąžiningus, kitų skriaudžiamus žmones. Jiems jis prineša daug turtų, ypač javų ir pinigų. Bet Aitvaro draugystę ir palankumą įsigyti nėra lengva, nors jeigu jis kam nors padeda, tas gyvenime neturi jokių vargų. Yra žinoma, kad pamiltą mergaitę jis dosniai apipila dovanomis. Atneša jai gintaro, šilko apdarų ir kitokių brangenybių. Mergaitės tėvams pripila tris aruodus aukso, sidabro ir paprasto vario.
Atrodytų iš kur Aitvaras gauna tiek turtų, nei jis dirba, nei gauną palikimą... Taigi, už viso šio dosnumo slepiasi blogoji Aitvaro savybė – turtų vogimas iš kitų žmonių, todėl su tais, kas laikė Aitvarą, niekas nenorėjo artimiau bendrauti. Kaimynai ar darbininkai stengėsi Aitvarą užmušti arba išbaidyti, nes dažniausiai jis būdavo nutveriamas vagiant. Kalbant apie Aitvaro blogąsias savybes, be viso to jis buvo pavydi, kerštinga ir savarankiška būtybė. Negerbiami Aitvarai ne tik nenešė turtų, bet ir trobas su visais žmonių turtais degino. Blogasis Aitvaras be žmonių turėjo ir dar vieną priešą – Perkūną. Perkūnas jį dažnai bausdavo, kadangi Aitvaras galėjo sukelti sausrą. Anot sakmių, daugelis ežerų ir pelkių padaryta Perkūno, mušančio Aitvarą, kuris gėrė vandenį. Buvo ir dar vienas teiginys, teigiantis, kad įsileisdami Aitvarą į namus, žmonės iš tikrųjų įsileisdavo ne tik nelaimę, bet ir ligą. Aitvaras įsiveldavo į plaukus ir padarydavo juose kaltūną, kuris kūne išsišakodavo kaip vėžys arba kaip odos liga, o vėliau galėdavo pasireikšti ir aklumas. Šie paskutiniai teiginiai apie Aitvaro blogąsias savybes nėra labai girdėti ir minimi sakmėse, todėl galima manyti, jog tai tik netikri sumąstymai apie jį.
Mitologinėse sakmėse apie Aitvarą kartais gali išryškėti ir dar viena jo savybė – principingumas, tik nežinia, prie kurių:...
Šį darbą sudaro 1476 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!