Tikriausiai kiekvienas esame girdėję apie senovės graikų mitinį dydvirį – Prometėją. Žemėje buvo likęs vienintelis nenugalėtas titanas – išmintingasis Prometėjas, Japeto ir Temides sūnus. Prometėjo vardo reikšmė – „numataintis, įžvelgiantis“. Jis turi visažinystės dovaną, gali įžvelgti ateitį. Europos kultūroje Prometėjas – nesitaikstymo, maišto, kilnaus aukojimosi simbolis ir kalnų piemuo. Vos paminėjus šį vardą, prisimenami nuoplenai žmonijai ir pasipriešinimas Dzeuso žiaurumui. Nors mitai apie jį buvo sukurti prieš keletą tūkstančių metų, dar ir dabar jie yra išlikę žmonijos atmintyje, o kai kurie šiuolaikiniai rašytojai dar bando juos parašyti savaip, naujai interpretuoti Prometėjo žygdarbius. Tai rodo, koks svarbus žmonijai net ir dabar yra šis mitinis herojus, Žinoma, tam yra pagrindo. Pasakojama, kad Prometėjas sukūrė žmonės, jais rūpinosi, saugojo, išmokė daug dalykų. Visur Prometėjas pristatomas kaip ryžtingas ir drąsus mitinis didvyris, todėl palyginsiu, kaip Prometėjas vaizduojamas graikų mitologijoje ir Justino Marcinkevičiaus poetinėje dramoje – „HEROICA arba Prometėjo pasmerkimas.“ Prometėjas – ugnies atradėjas, žmonių mokytojas, kenčiantis skausmą dėl kitų gerovės ir nekaltindamas nieko, taip išreiškia savo drąsą, ryžtą, išmintingumą ir pasiaukojimą.
Graikų mitologija sudaryta iš daugybės pasakojimų apie mitinius didvyrius ir dievus. Mituose pasakojama apie dievus, pusdievius, jų kimę, žygdarbius, ir tarpusavio santykius, gerąsias ir blogąsias dvasias. Mitai dėsto pirmapradę istoriją, aiškina pasaulio ir žmogaus atsiradimą, gimimą ir mirties paslaptis, moralines vertybes. Tai kolektyvinė žodinė kūryba, turinti daug variantų. Kadangi mitinė sąmonė formavosi tūkstantmečiais, tie patys dievai įvairiose vietose ir įvairiu laiku turėjo skirtingas reikšmes.
Graikų mitologijoje Prometėjas vaizduojamas išmintingas, ryžtingas, drąsus, pasiaukojantis, mylintis ir nepasiduodantis. Prometėjui nepatiko negyvastingos dykynes, tad ryžosi jas atgaivinti ir iš naujo sukurti žmonių giminę. Tai jis padarė iš molio. Tačiau silpni ir menki buvo tie pirmieji Prometėjo žmonės. Tada Japeto ir Temidės sūnus ryžosi žmonėms gauti ugnį prieš Olimpo valdovo valią. Su liepsnojančiu deglu rankoje nužengė į Žemę ir davė jiems ugnį. Cituoju Senekos žodžius „“Jog gėris nėra mielas, jei...
Šį darbą sudaro 1089 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!