ĮVADAS
Afrika- žmonijos lobšys. Būtent šiame „ juodajame kontinente” prieš du milijonus metų gyveno pirmieji individai, vadinami hominidais. Klimatui besikeičiant jie atsiskyrė nuo savo giminaičių bezdžionių, pradėjo vaikščioti žeme ir migruoti į šiaurę nuo dabartinių Kenijos, Tanzanijos ir Etiopijos. Vėlesniais amžiais iš tų žmonių palikuonių susiformavo žinomos didžiosios pasaulio civilizacijos. Jų pradininkai liko užmarštyje. Gal tam turėjo įtakos šaltinių ir radinių stoka, o gal tiesiog nemanoma, jog jų gyvenimas buvo kažkuo reikšmingas tolesniai žmonijos raidai. Be abejonės, net neverta lyginti graikų ar romėnų civilizacijų su primityvia pirmykščių žmonių buitimi, ypač tokiose planetos taškuose kaip miškingieji Kongo plotai. Tačiau nereikėtų pamiršti, jog ir tose teritorijose nuolat vyko veiksmas, mokėta pasinaudoti žemės duodamais ištekliais, į jas ieškodami pelno veržėsi Europos ir Azijos gyventojai.
Taigi šiame darbe bus apžvelgta Afrikos žemyno istorija, o tiksliau reikšmingiausi jos įvykiai ir etapai, turėję poveikio dabartiniai situacijai.Tai, ką matome XXI amžiuje susiklostė dėl daugybės priežasčių, veikiant daugeliui faktorių ir į kontinento šalių politinį bei ekonominį gyvenimus įsikišant skirtingoms galingoms valstybėms.
Darbo uždaviniai:
1. Nurodyti faktorius nulėmusius „ tamsiosios” Afrikos dabartį.
2. Pagrindinių valstybių, įtakojusių Afrikos šalių raidą, įvardijimas ir kaip įmanoma objektyvesnis tokio įsikišimo įvertinimas.
3. Supažindinimas su Afrikos pozicija ir situacija šiuolaikiniame pasaulyje ir netolimoje praeityje.
Darbo tikslas:
• „ tamsiosios Afrikos”, tai yra tų teritorijų, kurios užima plotus į pietus nuo Sacharos dykumos, vaidmens nustatymas pasaulio istorijos ir jo civilizacijų fone.
Siekiant įgyvendinti aukščiau išvardintus punktus į pagalbą bus pasitelkti rašytiniai ir internetiniai šaltiniai. Jų sąrašas pateiktas referato paskutiniame puslapyje.
1. GAMTINĖ PADĖTIS IR JOS TRŪKUMAI
Antro pagal dydį žemyno pavadinimą pirmą kartą pavartojo romėnas Kvintas Enijus. Iš pradžių šis terminas buvo taikomas tik Kartaginos afri tautelei, o vėliau ir visam kontinentui.1 Daug šimtmečių jam buvo klijuojama „ laukinės Afrikos“ etiketė.2 Mažai kas įsivaizduoja jame buvus kokios nors kitos civilizacijos išskyrus Egipto. Faraonai, piramidės, Nilas- tai sąvokos, kuriomis dažnai pasibaigia žmonių žinios apie šį didžiulį žemyną....
Šį darbą sudaro 1753 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!