Analizės

A. Vaičiulaičio romano “Valentina” XV-o skyriaus interpretacija

9.6   (3 atsiliepimai)
A. Vaičiulaičio romano “Valentina” XV-o skyriaus interpretacija 1 puslapis
A. Vaičiulaičio romano “Valentina” XV-o skyriaus interpretacija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Antanas Vaičiulaitis – poetas bei prozininkas, kūręs XX a. Tekste vaizduojami išgyvenimai bei per gamtos detales atskleidžiami įspūdžiai įrodo, jog „Valentina“ – labai artimas impresionizmui romanas. Tai vienas žymiausių A.Vaičiulaičio kūrinių. Jame pasakojimą apie pagrindinio veikėjo Antano vidinę būseną bei išgyvenimus, įsimylėjus turtingų tėvų dukrą Valentiną. Pasak A. Zalatoriaus, „Tai bene vienintelis atvejis, kai Vaičiulaitis leido sau plačiai išsikalbėti, atsiverti, įsisiūbuoti emocijai ir vaizduotei, atsidėti įdomiems būties prasmės ir kitų metafizinių problemų apmąstymams.“ Būtent dėl A. Zalatoriaus minėtų priežasčių romanas „Valentina“ užima ypatingą vietą autoriaus kūryboje. XV-tas – paskutinis – kūrinio skyrius taip pat labai svarbus ir turtingas savo prasmėmis. Šis tekstas – Antano išgyvenimų atomazga, kuomet vidinė įtampa pasiekia kulminacinį tašką. Ištraukoje vaizduojama, kaip Antanas visiems laikams netenka Valentinos.
Nors šios ištraukos laikas labai trumpas, tačiau erdvė - labai aiškiai ir dažnai kintanti, tad tekstą nesudėtinga skirstyti į tris segmentus: ramios laiptų erdvės, kur Antanas tik stebėtojas, bažnyčios erdvės, kur jis tampa aktyviu dalyviu bei Antano vidinė erdvė, kupina skausmo, netekties, baimės. Visi šie segmentai rodo pagrindinio veikėjo sumišimą, pasimetimą bei neapsisprendimą, Antano dvilypumą.
Pirmame segmente Antanas tarsi įspėjamas, kad įvyko kažkas žiauraus, tragiško. Jis sėdi ant bažnyčios laiptų, kuomet laiptai – tarpininkas tarp dviejų erdvių – bažnyčios ir už jos likusio pasaulio. Tai tarsi dviguba – jo ir Valentinos erdvė, parodanti, jog Antanas neapsisprendęs ir sumišęs: nežinąs į kurią žengti. Vaizduojamomis gamtos detalėmis tai dar labiau išryškinama: „Rytuose tvenkės raudonos pašvaistės“. Raudonos pašvaistės – pralieto kraujo, įvykusios nelaimės pranašai, simboliai, tarsi įspėjantys, jog Valentinos erdvėje Antano laukia bloga naujiena. Paukščių balsai gretinami su bažnyčios muzika: „Paukščiai budo, giedojo. Jie audė giesmes viršum ežero, girių, šio iškilnaus bokšto, <...> Ir tikrai – bažnyčioj grojo – dusliai, prislėgtai.“ Taip darkart parodoma riba tarp tų erdvių: vienoje viskas bunda ir gieda, kitoje – groja dusli ir prislėgta muzika. Taip tarsi mėginama Antaną atgrasinti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 763 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (763 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (763 ž.)
  • Word failas 34 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

A. Vaičiulaičio romano „Valentina“ VII-o skyriaus pradžios analizė

A. Vaičiulaičio romano „Valentina“ VII-o skyriaus pradžios analizė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

A. Vaičiulaičio romano ,,Valentina” ištraukos nuo ,,Vakariniam danguje…” iki ,,Pas slenkstį atsliūkino kalė…” analizė ir interpretacija

A. Vaičiulaičio romano ,,Valentina” ištraukos nuo ,,Vakariniam danguje…” iki ,,Pas slenkstį atsliūkino kalė…” analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Antano Vaičiulaičio romano „Valentina“ fragmento analizė ir interpretacija

Antano Vaičiulaičio romano „Valentina“ fragmento analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Antanas Vaičiulaičio romano „Valentina“ ištrauka „Liepžiedžiai“ - analizė bei interpretacija

Antanas Vaičiulaičio romano „Valentina“ ištrauka „Liepžiedžiai“ - analizė bei interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt