Kursinis darbas
XVIII a. Anglijoje prasidėjo pramonės perversmas, kurį lėmė klasikinės politinės ekonomijos kaip savarankiškos ekonominės krypties atsiradimas, formavimasis ir vystymasis, kuris baigėsi XIX amžiaus pirmaisiais dviem dešimtmečiais. Tai Anglijai atnešė milžinišką pasisekimą. Anglija tapo „pasaulio fabriku“. Todėl reikėjo spręsti naujas ekonomikos problemas bei klausimus, pertavrkyti senas problemas. Į pirklio vietą stojo kapitalistas pramonininkas, reikėjo teoriškai pagrįsti fabrikantų ekonominę platformą, jų ekonominius bei politinius reikalavimus.
Pradėjus sparčiai vystytis kapitalistinei pramonei, ekonominė merkantilizmo doktrina pasirodė per menka, nes davė žymiai mažiau ekonominės naudos. Anglų buržuazija daug sparčiau turtėjo dirbdama fabrikinėje pramonėje, nei dirbanys aukso ar sidabro kasyklose . Išaiškėjo, kad Anglų turtas ne tik užsienio prekyba, bet ir pramoninė gamyba. O tarpininkaujant su kitom šalim buvo eksportuojama fabrikuose pagamintos prekės. Todėl per gan trumpą laiką į pirma vietą iškilo fabrikinė pramonė. Merkaktilistų teorijos buvo atgyvenusios, kuri netgi kliudė ekonominej Anglijos ekspancijai. A. Smito ekonominė teorija, priesingai nei merkantilizmas, paspartino fabrikinį vystymąsi. Jo teorijos buvo sparčiai taikomos pramonėje.
Kursiniame darbe stengiamasi atskleisti Adamo Smito ekonominę teoriją, jos svarbą tuometinei ekonomikai. Nagrinėjama A. Smito ekonominės teorijos aspektai, bandoma atskleisti pagrindinius tikslus, kuo ji buvo savita ir kodėl A. Smitas laikomas klasikinės ekonomikos „tėvu“.
Smitas gimė 1723 m. Birželio 5 d. Kerkoldžio miestelyje netoli Edinburgo. Jo tėvas, muitinės kontrolierius, mirė dar prieš sūnui gimstant. Likusi be vyro motina visą gyvenimą paskyrė sūnui. Šeima neskurdo, tačiau gyveno neturtingai. Iš mažens Adamas buvo silpnos sveikatos. Ketverių metų jis buvo pagrobtas čigonų. Dėdės rūpesčiu čigonai buvo aptikti ir nusivyti, bėgdami jie ir paliko jaunąjį Adamą šalikelėje. Aštuonerių pradėjo lankyti Kerkoldžio mokyklą Nors Adamas buvo išsiblaškęs, jis buvo linkęs į moklsus, stropiai mokėsi. Vos sulaukęs penkiolikos įstojo į Glazgo universitetą – vieną geriausių to meto Britanijoje. Čia studijavo moralės filosofiją, kuri apėmė pagrindinius visuomenės mokslus, tarp jų ir ekonomiką. Smitui dėstė vienas autoritetingiausių škotų švietėjų Francis Hutchesonas (1694-1747), kuris jam padarė didelę įtaką....
Šį darbą sudaro 8709 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!