Konspektai

A. Mickevičiaus kūrinių aprašymai

9.6   (2 atsiliepimai)
A. Mickevičiaus kūrinių aprašymai 1 puslapis
A. Mickevičiaus kūrinių aprašymai 2 puslapis
A. Mickevičiaus kūrinių aprašymai 3 puslapis
A. Mickevičiaus kūrinių aprašymai 4 puslapis
A. Mickevičiaus kūrinių aprašymai 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Eilėraščio lyrinis subjektas kreipiasi į mergaitę, kalba su ja, tačiau ši neatsako. Ji „kaip uola sustingus“ nekreipia dėmesio į ją supančią aplinką, negeba tvardyti savo emocijų: „Pravirksta, ima kvatotis“. Mergaitė klausia ar jau naktis, kviečia Jonelį, kuris ir numiręs ją myli. Ji prisimena mylimojo išvaizdą („skruostai švelniausi“, „balti marškinėliai“), prašo negyvo mylimojo pabučiuoti, išsivesti ją kartu iš šio pasaulio. Mergaitė jaučiasi pasaulio nesuprasta, nelaiminga, prašo savo bernelio dvasios neišeiti. Staiga pasirodo senis, tvirtinantis kad mergaitė pamišusi ir „nesąmones mala“. Lyrinis subjektas atsako, jog ji jaučia, jai nebūtina matyti. Jis teigia: „Širdį turėk, žvelk į širdį.“ Eilėraštis atskleidžia Romantizmo epochai būdingą pasaulėvaizdžių sandūrą (realus, mokslu bei protu pagrįsti dalykai bei romantinis, paremtas vaizduote, tikėjimu, jausmais). Iškeliama pasaulio pažinimo problema.
Soneto pradžioje nusakoma (plati) erdvė, kurioje yra lyrinis subjektas – „raudonojo bužano“ salos, okeanas, kuriame ošia bangos. Tirštėja tamsa, kalbantysis žvelgia į dangų, tikisi pamatyti žvaigždes kelrodes (pamato, kaip „švinta ugnys Akermano“). Jis nori sustoti, palaukti, pasiklausyti tylos, išgirsti, „kaip žiogas smilgoj supasi iš lėto“. Lyrinis subjektas tikisi išgirsti balsus iš Lietuvos, tačiau niekas nešaukia. Kūrinyje peizažai atskleidžia lyrinio subjekto vidines būsenas. Eilėraštis turi egzistencinių motyvų: gyvenimas kaip kelionė, ieškojimas, dvasinio centro (namų, tėvynės) ilgesys, gyvenimo ribos ir nežinomybės pojūtis, atsigręžimas atgal prieš lemtingą žingsnį.
Kūrinio pradžioje kreipiamasi į Tėvynę Lietuvą, kuri „mielesnė už sveikatą“. Teigiama, jog reikia ją branginti, nors tai dažniausiai supranta tik tas, kuris Lietuvos jau neteko. Lyrinis subjektas ilgisi Lietuvos. Kreipiamasi į Šventąją motiną, kuria garsėja Aušros vartai Vilniuje, sakoma, jog ji išgydė jį sergantį, jau motinos aukojamą. Lyrinis subjektas prašo nešti jį į Lietuvą, į „miškingas kalvas“, „lankas žaliąsias“, „laukus derlingus“, prie Nemuno. Kalbama apie senovėje prie upelio stovėjusį bajoro dvarą, vaišingai atkilnotais vartais. Staiga atvyksta jaunas, vikrus ponaičiukas (Tadas), kuris, pats atsklendęs duris, įeina į rūmą. Jis džiaugiasi parvykęs, mieste pabaigęs mokslus. Jis apžiūri nuo kūdikystės žinomus baldus,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1545 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
5 psl., (1545 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 5 psl., (1545 ž.)
  • Word failas 19 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt