Analizės

A. Girininkas "Tadas Daugirdas ir Kaunas"

10   (1 atsiliepimai)
A. Girininkas "Tadas Daugirdas ir Kaunas" 1 puslapis
A. Girininkas "Tadas Daugirdas ir Kaunas" 2 puslapis
A. Girininkas "Tadas Daugirdas ir Kaunas" 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Algirdo Girininko straipsnis „Tadas Daugirdas ir Kaunas“, Kauno istorijos metraštis, Kaunas, p. 99 – 103.
Jau daugiau kaip dešimt metų Lietuvos istorikai turi galimybę dirbti nevaržomai sovietinės mokslo cenzūros. Taip pat gali laisvai rinktis naujas tyrinėjimų temas, įgyvendinti dešimtmečiais puoselėtus mokslinius projektus. Taigi durys į Europos istoriografiją yra atviros. Bet iškyla retorinis klausimas, kokiais darbais nešini žengiame pro tas duris? Šio klausimo pasvarstymus dažnai sutinkame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, o kartais ir naujų laikų istorikų tyrinėjimuose.
Taigi, 1998 m. Kauno istorijos metraštyje pasirodė Algirdo Girininko straipsnis „Tadas Daugirdas ir Kaunas “. Tai yra galbūt, vienintelis iki šios pasirodęs darbas, kuriame trumpai, bet aiškiai būtų išdėstyta pagrindinė mintis apie 19 – 20 amžių sandūroje žinomos asmenybės nuopelnus apskritai Lietuvos ir Kauno kultūriniam, švietėjiškam ir tautiškam gyvenimui.
Ir kaip pats straipsnio autorius pažymi pačioje darbo pradžioje, kad tai „vėlesnių inteligentų ir istorikų mažai tyrinėtas ir aprašytas“ darbas. Mano nuomonė, A. Girininkas tarsi, nori pabrėžti šios temos darbo naujumą ir aktualumą mano pacituotu sakiniu iš jo straipsnio. Beje, manau, kad jam pavyksta įtikinti skaitytoją, kad tai tikrai pirmas toks darbas, kada kultūrinis veikėjas įgauna Lietuvos istorijoje didelę reikšmę savo veikla. Iš tiesų, aš niekur nesutikau jokio straipsnio, kad taip nuosekliai ir glaustai būtų nupasakotas svarbaus asmens Lietuvoje 19 – 20 amžiaus politiniame, kultūriniame gyvenime.
Straipsnio pradžioje pristatytas pagrindinis šio darbo herojus, T. Daugirdas, nusakomas kaip aktyvios visuomeninės, kultūrinės, mokslinės ir meninės veiklos žmogus, kuris įsiliejo į Lietuvos kultūrą, o būtent su ja sutapo gyvendamas Kaune. Noriu pasakyti, kad šis darbas man padarė įspūdį, kad jau pačioje pradžioje yra ryškus T. Daugirdo veiklos Kaune suskirstymas į periodus, kuris lyg nusakytų, jog darbas bus ilgas ir išsamus. Tačiau pervertus keletą knygos puslapių, pamatome, kad jau čia pat straipsnio pabaiga.
Pradėdamas A. Girininkas aprašyti kiekvieno T. Daugirdo gyvenimo etapą, kurių yra trys, iškelia kaip tikras istorijos žinovas klausimus, į kuriuos bandys atsakyti,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1175 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1175 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos analizė
  • 3 psl., (1175 ž.)
  • Word failas 37 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt