Algirdo Girininko straipsnis „Tadas Daugirdas ir Kaunas“, Kauno istorijos metraštis, Kaunas, p. 99 – 103.
Jau daugiau kaip dešimt metų Lietuvos istorikai turi galimybę dirbti nevaržomai sovietinės mokslo cenzūros. Taip pat gali laisvai rinktis naujas tyrinėjimų temas, įgyvendinti dešimtmečiais puoselėtus mokslinius projektus. Taigi durys į Europos istoriografiją yra atviros. Bet iškyla retorinis klausimas, kokiais darbais nešini žengiame pro tas duris? Šio klausimo pasvarstymus dažnai sutinkame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, o kartais ir naujų laikų istorikų tyrinėjimuose.
Taigi, 1998 m. Kauno istorijos metraštyje pasirodė Algirdo Girininko straipsnis „Tadas Daugirdas ir Kaunas “. Tai yra galbūt, vienintelis iki šios pasirodęs darbas, kuriame trumpai, bet aiškiai būtų išdėstyta pagrindinė mintis apie 19 – 20 amžių sandūroje žinomos asmenybės nuopelnus apskritai Lietuvos ir Kauno kultūriniam, švietėjiškam ir tautiškam gyvenimui.
Ir kaip pats straipsnio autorius pažymi pačioje darbo pradžioje, kad tai „vėlesnių inteligentų ir istorikų mažai tyrinėtas ir aprašytas“ darbas. Mano nuomonė, A. Girininkas tarsi, nori pabrėžti šios temos darbo naujumą ir aktualumą mano pacituotu sakiniu iš jo straipsnio. Beje, manau, kad jam pavyksta įtikinti skaitytoją, kad tai tikrai pirmas toks darbas, kada kultūrinis veikėjas įgauna Lietuvos istorijoje didelę reikšmę savo veikla. Iš tiesų, aš niekur nesutikau jokio straipsnio, kad taip nuosekliai ir glaustai būtų nupasakotas svarbaus asmens Lietuvoje 19 – 20 amžiaus politiniame, kultūriniame gyvenime.
Straipsnio pradžioje pristatytas pagrindinis šio darbo herojus, T. Daugirdas, nusakomas kaip aktyvios visuomeninės, kultūrinės, mokslinės ir meninės veiklos žmogus, kuris įsiliejo į Lietuvos kultūrą, o būtent su ja sutapo gyvendamas Kaune. Noriu pasakyti, kad šis darbas man padarė įspūdį, kad jau pačioje pradžioje yra ryškus T. Daugirdo veiklos Kaune suskirstymas į periodus, kuris lyg nusakytų, jog darbas bus ilgas ir išsamus. Tačiau pervertus keletą knygos puslapių, pamatome, kad jau čia pat straipsnio pabaiga.
Pradėdamas A. Girininkas aprašyti kiekvieno T. Daugirdo gyvenimo etapą, kurių yra trys, iškelia kaip tikras istorijos žinovas klausimus, į kuriuos bandys atsakyti,...
Šį darbą sudaro 1175 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!