Pats teisės terminas nėra vienareikšmis – turime žmogaus teisę, prigimtinę teisę, sukurtą valstybės teisę. Pati teisė padeda žmogui tapti žmogumi ne kaip biologinei rūšiai, o kaip socialinei būtybei, sugebančiai būti ne tik savimi, bet ir drauge su kitais. Neatsitiktinai teisė, pradedant Platonu laikoma būtina moralaus ir civiluoto gyvenimo sąlyga. Žmogų, atskirtą nuo teisės ir teisingumo Aristotelis laikė pačiu blogiausiu1.
Kiekvienu laikotarpiu teisė buvo suprantama gan skirtingai, vieni laikė, kad teisė – tai visuma valstybės sukurtų visuotinai privalomų elgesio taisyklių, garantuotų valstybės prievarta. Kiti teigia, kad teisė – tai yra žmonių faktiniai santykiai, susiklostę realiame gyvenime atsižvelgiant į to meto teisingumo sampratą, palitusią visuomenėje. Tretieji teigia, kad teisė tai leistinas ir galimas laisvas elgesys. Bet visi sutinka, kad didžiausios vertybės – tai žmogaus teisės, kurias ji gali realizuoti.
Kiekviena valstybė, kiekviena tauta ar bendrija tam tikru laikotarpiu įgyja ar praranda daugiau ar mažiau teisių bei laisvių. Istorijos šaltiniai byloja, kad tam tikros epochos žmonija patyrė žmogiškųjų vertybių ribojimus ar aplamai žmogaus teisės buvo pamintos. Žydų tauta niekada nebuvo nei galinga nei gausi, beto jų bendruomenės buvo išmėtytos po visas Europos šalis. Taigi gal būt dėl šių faktų, susiklostė be jų valios tokia situacija, kai iš jų atimtos visos teisės bei laisvės.
Taigi šio darbo tyrimo objektas žydų prigimtinės, pilietinės bei socialinės teisės ir laisvės bei jų realizavimo galimybės laikotarpiu nuo 1933 metų iki 1945 metų, siekiant atskleisti žydų teisių apimtį to meto Vokietijoje, Austrijoje bei kitose to laikotarpio Vakarų Europos valstybėse neužmirštant ir Lietuvos žydų tuometinės teisinės padėties.
Šį atsakymą duodą įstorijos šaltiniai, kaip antai prisiminimų knygos, įvairūs rankraščiai ar išlikusių gyvų liūdytojų pasakojimai.
ŽYDŲ PRIGIMTINĖS TEISĖS IR LAISVĖS
Teisės mokslas nurodo, kad prigimtinės teisės ir laisvės – tai kievieno žmogaus teisės ir laisvės, kurios nepriklauso nuo žmogaus tautybės, religijos, gimtosios kalbos, lyties ar pilietybės, jos pagal savo esmę ir pobūdį įgyjamos gimstant ir bet koks jų...
Šį darbą sudaro 2318 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!