Žvejybos įranga yra labai įvairi, nuo sudėtingų tralų iki paprastų kabliukų. Žvejybos įrankiai ir su žvejyba susijusi įranga turi būti naudojama ir saugojama pagal taisykles. Pagal veiksmo principą ir pagal žvejojimo būdus, žvejybos priemonės yra skirstomos į šešias grupes. Šios grupės yra išdėstomos žemiau pateiktoje medžiagoje.
Darbo įranga ir darbo daiktai sudaro gamybos priemones. Žvejybos pramonėje daugiausia daugiausiai gaudoma įvairūs vandens gyviai, įvairios žuvys, vandens žolės ir t.t. šie išvardinti dalykai yra vadinami žvejybos objektais. Nuo darbo priemonių priklauso visas materialinės sąlygos, kurios būtinos proceso vykdymui, darbo ar gamybos priemonėm. Gamybos priemonės savo plačiąją prasme pramoninėje žūklėje vadinami visi tie materialiniai kompleksai kurių pagalba aprūpiname gamybos procesą gaudant žuvis ir pan. tam priklauso pramoniniai (žvejybiniai) laivai, pramoninės mašinos ir mechanizmai, gaudymo priemonės ir t.t. tačiau iš visų šitų kompleksų dėl žuvų gaudymo, naudojamos tik gaudymo priemonės. Tiksliau šios priemonės vadinamos žvejybos priemonėmis. Taigi pramoninės žvejybos priemonėmis vadinamos tokios, kurios pramoniniame procese tarnauja žuvų gaudymui.
Pirmai grupei priklauso tokie tinklai, kuriais žuvys gaudomos joms įstrigus žiaunomis. Šiais tinklais žuvys yra gaudomos užstatant tinklus ant žuvų perėjimo kelio. Kai žuvys bando pereiti šitą tinklą kiaurai, jos užstringa tinkle ties žiaunomis. Ir iš to ir kilęs šių tinklų pavadinimas. Šie tinklai nėra dideli 20÷30 metrų, aukštis nuo 2÷3 iki 10÷15 metrų. Taip pat šie tinklai gali būti sujungti tarpusavyje. Užstatyti šie tinklai laikomi 1÷2 paras.
Taip pat šiai grupei priklauso plaukiojantys – dreifuojantys tinklai. Jie statomi ant srovės.
Dreifuojančios sekos ( dreifuojantys tinklai sujungti tarpusavyje) būna iki 2÷3 km., dažnai statomos jūroje. Išmetinėjant tokius tinklus už borto laivas dreifuoja kartu su tinklų seka iki kelių valandų. Tokių tinklų ištraukimui naudojami pramoniniai mechanizmai.
Antra grupė
Antrajai grupei priklauso košiamieji žvejybos tinklai. Gaudymo principas šiais tinklais yra toks, kad tinklu yra aptveriamas tam tikras vandens plotas po to traukiama ant kranto ar ant laivo denio. Vanduo kiaurai pereina tinklą, o žuvys...
Šį darbą sudaro 1259 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!