Židinio nuotolio nustatymas
Darbo tikslas: Išmatuoti glaudžiamojo lęšio židinio nuotolį, laužiamąją gebą, ilginį didinimą pasinaudojus sudarytu modeliu.
Darbo užduotys:
1. Nustatyti glaudžiamojo lęšio židinio nuotolį; 2. Apskaičiuoti glaudžiamojo lęšio laužiamąją gebą ir ilginį didinimą.
Teorinė dalis:
Akies optinę sistemą sudaro:
ragena;
skaidrus skystis;
lęšiukas;
stiklakūnis.
Optinė spinduliuotė, atsispindėjusi nuo bet kurio daikto, į kurį žiūrime, taško, yra laužiama akies lęšiuko, akies optinių terpių: ragenos, kamerų skysčių, ir stiklakūnio. Po lūžimo spinduliai susikerta tinklainėje: taip tinklainėje susidaro tikras, bet sumažintas ir apverstas daikto vaizdas.
Lęšis - skaidrus kūnas, turintis du sferinius paviršius. Šviesa, sklisdama per lęšį, lūžta du kartus skiriamosiose ribose, kurios nėra lygiagrečios. Todėl šviesos spindulys keičia kryptį.
Pagal formą ir spindulių eigą pro juos skirstomi į:
glaudžiamuosius (iškiliuosius) (pav. pažymėti raide a) (šie lęšiai per vidurį būna storesni nei kraštuose)
sklaidomuosius (įgaubtuosius) (pav. pažymėti raide b) (šie lęšiai per vidurį būna plonesni nei kraštuose)
Lęšis, kurio storis l yra nykstamai mažas, palyginti su sferinių paviršių kreivumo spinduliais R1 ir R2 bei daikto nuotoliu nuo lęšio, vadinamas plonuoju lęšiu. Plonojo lęšio atveju daikto atstumą nuo lęšio d, atvaizdo atstumą nuo lęšio p ir židinio nuotolį f sieja priklausomybė, vadinama plonojo lęšio formule:
Sferinių paviršių viršūnės yra taip arti viena kitos, kad jas galime laikyti vienu tašku. Šis taškas vadinamas lęšio optiniu centru O. Tiesė, kuri eina per lęšio sferinių paviršių centrus O1O2 bei optinį centrą O, vadinama pagrindine optine ašimi. Kitos tiesės, einančios per lęšio optinį centrą O, vadinamos šalutinėmis optinėmis ašimis. Jei į lęšį nukreipsime lygiagrečių pagrindinei optinei ašiai spindulių pluoštelį, tai lęšį praėję spinduliai susikirs viename taške F, kuris vadinamas pagrindiniu lęšio židiniu. Plonasis lęšis turi du pagrindinius židinius, kurie yra išsidėstę pagrindinėje optinėje ašyje simetriškai nuo lęšio.
Glaudžiamojo lęšio židiniai yra teigiami (F>0), o sklaidomojo - neigiami (F<0).
Šį darbą sudaro 971 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!