...
planetos ir jų palydovai, tūkstančiai mažų planetėlių – asteroidų, dulkėtų ledo gabalų - kometoidų, nesuskaičiuojama gausybė smulkių uolienų nuolaužų – meteoroidų, dulkių, pavienių molekulių ir atomų. Visą Saulės sistemą košia Saulės elektromagnetinis spinduliavimas, bei jos atmosferos tęsinys vadinamas Saulės vėju. Visos planetos išskyrus Plutoną skrieja aplink Saulę tuo pačiu keliu (Orbita) ir ta pačia plokštuma.
Planetos. Netoli Saulės skrieja keturios planetos:
Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas.
Toliau yra keturi milžinai sudaryti daugiausia iš dujų:
Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas.
Dar toliau yra Plutonas.
Žemė – planeta kurioje mes gyvename. Žemės sandara. Žemė, panašiai kaip svogūnas, susideda iš kelių koncentrinių apvalkalų. Kiekvieno jų cheminė sudėtis ir fizinės savybės yra savitos. Šie apvalkalai grupuojami į 3 pagrindinius sluoksnius – geosferas. Išorinė geosfera vadinama Žemes pluta, ji gaubia mantija. O pačiame vidurije yra branduolys. Kietoji pluta ant kurios mes gyvename, palyginti su visa Žeme, yra labai plona – tarsi kiaušinio lukštas ; ji sudaro vos 1,5% Žemės tūrio ( 0,8% masės). Žemės plutos viršutinė dalis mokslininkų gerai ištirta, nes ji lengviau prieinama, o žinios apie vidines Žemės dalis gaunamos iš seisminių bangų, jų sklidimo tyrimų.
Seisminės (Žemės drebėjimo) bangos sklinda per įvairaus tankio Žemės plutos uolienas. Kirsdamas nevienodo tankio uolienų ribos plokštumą, jos lūžta, panašiai kaip lūžta šviesos spindulys, eidamas per stiklą. Jai bangų sklidimo kryptis ir plokštuma, skirianti skirtingų savybių uolienas sudaro smailų kampą, bangos ne lūžta, o atsispindi. Jai Žemės drebėjimas įvyko nelabai giliai, seisminės bangos sklinda nuožulniai, o iš didelių gelmių ateinančios bangos kerta Žemės plutą beveik statmenai. Matuodami bangų sklidimo kampą ir greitį, apskaičiuodami jų nueitą kelią, geofizikai galėjo apskaičiuoti įvairių Žemės sferų storį ir tankį.
Žemė magnetas. Žemė turi stiprų magnetinį lauką (Raktas). Dirbtinis magnetas (pvz. pakabintas ant siūlo gulsčias įmagnetėjęs virbas) pasisuka taip, Kad vienas galas rodo Žemės Šiaurės magnetinį polių kitas – Pietų. Jei netoliese yra kitas magnetas ar didelė ritė, kuria teka elektros srovė, kabantis...
Šį darbą sudaro 2913 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!