Savižudybė - tai aktas, kurio metu asmuo savo paties valia pasitraukia iš gyvenimo. Nors savižudybė nėra pagrindinė padidėjusio mirtingumo priežastis, tačiau tokiu būdu iš gyvenimo pasitraukia gana didelis skaičius žmonių.
Psichologijos žodynas (1993), savižudybę, (suicidą), apibrėžia kaip tyčinį savo gyvybės nutraukimą. Dažniausi būdai – pasikorimas, nusinuodijimas (vaistais, dujomis), retesni – nusišovimas, pasiskandinimas, iššokimas iš aukštų pastatų ir kt. Jaunų žmonių savižudybės - rimta šiuolaikinių visuomenių problema.
Kiekvienais metais pasaulyje nusižudo apie 1 milijonas žmonių, t. y. kas 40 sekundžių vienas žmogus savanoriškai palieka šį pasaulį. Remiantis pasaulinės sveikatos organizacijos (World Health Organization) duomenimis, industrializuotose šalyse nusižudo maždaug 4 kartus daugiau jaunų vyrų nei moterų. Lietuvoje nuo 1924 m. Savižudybių padaugėjo maždaug 10 kartų. Lietuvoje jaunų vyrų nusižudo 7 kartus daugiau nei moterų. Lietuva pasižymi didžiausiu jaunų vyrų savižudybių skaičiumi. Kanadoje atliktas tyrimas patvirtino, kad jaunų asmenų savižudybės susijusios su seksualine ir emocine prievarta, stresu, neplanuotu nėštumu, seksualinių orientacijų problemomis, bedarbyste, įkalinimu bei bėgimu nuo problemų namuose.
Šio sociologinio tyrimo tema aktuali, nes Lietuva pirmauja pasaulyje savižudybių skaičiumi. Tai kenkia Lietuvos vardui ir gadina Lietuvos įspūdį svečiose šalyse. Latvijoje, Estijoje, Rusijoje su savižudybėmis situacija panaši kaip ir Lietuvoje, tačiau Lietuva šiek tiek išsiskiria, nes išsivaduodama iš Sovietų priespaudos Lietuva dėjo didesnes viltis, jog situacija Lietuvoje greitai pasikeis, taip neatsitiko, tai sukėlė piliečių nusivylimą. Naudojantis Durkheimo savižudybių teorija, kai Lietuva buvo SSRS sudėtyje, savižudybių priežastys buvo fatalistinės (per didelė reguliacija), o Lietuvai atgavus nepriklausomybę dominuoja anominės savižudybės (per mažas reguliavimas, viskas neaišku, pasireiškia socioekonominių permainų metu).
Tačiau atrodo, jog Lietuvos visuomenė po truputį juda į priekį, jos mąstymas ir nuostatos keičias, mes integruojamės į Europą, bendradarbiaujam su kitomis šalimis, visa tai mums duoda patirties ir tuo pačiu mes tobulėjame, taip sparčiai viskam kintant mes perimame naujoves iš kitų šalių, taip pat vertybines orientacijas. Taigi kitose šalyse vyrauja tolerantiškas požiūris į savižudžius, kolektyviai ieškoma problemos sprendimo būdų,...
Šį darbą sudaro 3653 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!