Geografiniu aspektu Zarasų rajonas įsikūręs pačiame Lietuvos pakraštyje, jos šiaurės rytų dalyje prigludęs prie Latvijos Respublikos sienos pietrytinio pasienio. Jų geografinė padėtis gali turėti didelę įtaką, norint pritraukti lankytojus iš kaimyninių valstybių- Latvijos ir Baltarusijos. Zarasų rajonas yra apylygiai nutolęs nuo didžiųjų Lietuvos miestų Vilniaus ir Kauno, nuo pagrindinių turistų srautų šaltinių. Tyrimo metodai – literatūros analizė ir anketinė apklausa. Literatūrinė analizė (straipsniai spaudoje, internete, knygos) padėjo apžvelgti kultūrinius objektus, infrastruktūros išvystymą, įvertinti rinkodaros ir informacijos skleidimą ir populiarinimą Zarasų rajone. Anketinės apklausos metodas padėjo ištirti Zarasų rajono rekreacijos ir turizmo padėtį jame, išsiaiškinti kas vilioja turistus , ko jie pasigenda poilsiaudami ir kaip galima būtų geriau patenkinti jų poreikius. Darbo tikslas- išanalizuoti ir įvertinti Zarasų rajono rekreacijos ir turizmo padėtį, nustatyti rekreacinių vietovių traukos ir panaudojimo įvairioms turizmo formoms būdus.
Buvo atlikta SSGG analizė, kuri padėjo išnagrinėti esamą padėtį šiuose rajonuose. Išsiaiškinti jų plėtros galimybes, grėsmes, stipriąsias bei silpnąsias puses.
Apžvelgus Zarasų rajono TIC’o atliktą anketinę apklausą, galima padaryti išvadas kad, Zarasų rajonas yra patogioje geografinėje vietoje, turi gerą susisiekimą, yra vertingas turistiniu požiūriu ir jo turistiniai ištekliai yra gerai paruošti naudojimui. Keliaudami ir poilsiaudami respondentai pasigenda nuorodų, kurios informuotų apie turistinius išteklius, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigas. Apibendrinus SSGG analizę: stipriąsias, silpnąsias, galimybes ir grėsmes, galima daryti išvadas, kad yra puikios galimybės plėtoti ir vystyti turizmą rajone. Tai skatins populiarėjantis kaimo turizmas, investicijų galimybės, gausėjantis turistų srautas ne tik iš Lietuvos, bet iš užsienio valstybių.
Viena iš sparčiai augančių ir pelningų smulkaus ir vidutinio verslo rūšių, skatinanti dirbti, tausoti ir racionaliai panaudoti vietinius išteklius, kultūrinį ir istorinį palikimą yra turizmas. “Turistinis produktas”- tai gamta, aplinka, jos teikiamos pramogos ir malonumai, apgyvendinimo sistema, priemonės, sąlygos ir paslaugų teikimo infrastruktūra. Turizmo plėtra reikalauja daugelio turizmo paslaugų industrijos komponentų sistemos darnaus darbo, kad turistinis produktas sugebėtų konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose. Kaip žinoma, pagrindiniai turizmo...
Šį darbą sudaro 7925 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!