Žalingi įpročiai -medžiagos ar situacija, kuri veikia mūsų psichiką bei organizmą.Nuolat vartojant tas kenksmingas medžiagas, mes įgauname bejegiškumą bei suvokiame, kad mūsų organizmas negali be jo gyvent ir norint patenkinti mūsų organizmo poreikius turime nuolat vartoti tas kensmingas medžiagas, prie kurių mūsų organizmas tiesiog nesamoningai yra priprates.
Jau pati medžiaga (kurią vartojame) ar situacija turi tokią savybę, kad prie jos priprantama, o galvojimas, kad „aš nepriprasiu“ yra tik iliuzija. Įvairios žalingos medžiagos turi tokią savybę, kad jei jau pradedi vartoti, tai ir priprasi. Pavyzdžiui, alkoholio vartojimas: yra saikingas vartojimas, po to – išgėrinėjimas ir galiausiai – nesaikingas vartojimas. Taip atsiranda priklausomybė. Kartais ją lemia ir genetika – vienam žmogui reikia mažiau išgėrinėjimų, kad jis priprastų, kitam – daugiau. Kalbant apie narkotikus – priklausomybė gali išsivystyti netgi po pirmojo jų vartojimo, priklausomai nuo asmens organizmo. Priklausomybės supančioja žmogaus suvokimą ir valią, kad žalingų įpročių įsitvirtinimui asmens elgsenoje nepasipriešina nė viena jo asmenybės dalis.
Pastebėta, kad priprasti prie tam tikros medžiagos ar veiklos galima labai greitai, tačiau įveikti įsišaknijusį prisirišimą yra labai sudėtinga.
Atsikratyti nelengva net iš pirmo žvilgsnio visai nekaltų ydų ar trūkumų.
Žalingas įprotis savo galia neretai prilygsta prigimtiniams instinktams, tad jis dažnai tampa viena iš pagrindinių asmenybės varomųjų jėgų.
Jos veikiamas žmogus ant priklausomybės aukuro aukoja tiek savo, tiek aplinkinių žmonių gerovę.
Kai kurie tyrėjai teigia, kad galutinis išsivadavimas iš žalingų įpročių vergystės tėra iliuzija. Jų nuomone, iš bet kokios priklausomybės liūno ištrūkęs asmuo turėtų nuoširdžiai džiaugtis kiekviena diena, kurią jam pavyko išgyventi be atkryčio.
Suvedant viską į „bendrą krūvą“, pripratimą prie žalingų įpročių pirmiausia įtakoja aplinka. Kitas veiksnys – paties žmogaus asmeninės savybės: brandumas ir sugebėjimas įžvelgti grėsmę, domėjimasis – juk yra žmonių, kuriems bet ko neįsiūlysi. Rečiau blogiems polinkiams pasiduoda asmenys, kurie mąsto galvoja apie save, renkasi ką nori daryti patys, o ne ką daro kiti, tiesiog nepasiduoda kitų poveikiui.
Kai žmogus atsitiktinai nusprendžia tiesiog...
Šį darbą sudaro 3057 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!