Įvadas
Kinas – kultūros sritis, apimanti kūrybinę, gamybinę, mokslinę, techninę, mokomąją, informacinę, švietėjišką veiklą, kurios pagrindinis tikslas – gaminti ir rodyti filmus.Jis nusako filmų kūrybą kaip meno formą ar kaip pramogų verslo dalį. Vienas kūrinys paprastai vadinamas filmu ar kino filmu.
Kino meno pirmtakai buvo įvairūs pramoginiai renginiai bei juose naudoti prietaisai. XIX amžiaus pradžioje Europoje buvo paplitusios įvairios „oramos“: kosmorama, europorama, stereorama, pleorama ir kt. Jose naudojant įvairias figūras, stiklą ir kt. rodyti vietovių, šalių, miestų vaizdai. Dioramoje grindys su žiūrovais sukdavosi – taip buvo siekiama sukurti tikrumo įspūdį.Kino principas yra optinė apgaulė. Vaizdo persistencija – tai regos sistemos savybė kurį laiką išsaugoti vaizdą: smegenys turi suvokimo slenkstį, žemiau kurio visi vaizdai atrodo tęstiniai. Kino technikos pradžia buvo tokie vaizdo persistencija pagrįsti žaisliukai kaip taumatropas ar fenakistoskopas.Kino projekcijos pirmtakė – camera obscura. Atsiradus chronofotografijai ir sujungus į viena atskirus elementus – paeiliui nufotografuotas judesio fazes, projekciją bei vaizdo persistencijos idėją – atsirado pirmieji kino aparatai.
Kino projektorius
Kinematografo pradžia
1889 m. anglas Viljamas Frize-Grinas sukonstravo chronofotografinį aparatą, kuris labai artimas kino kamerai. Kadangi popierinė juosta labai plyšdavo, jis ėmė naudoti celiulioidinę fotografinę perforuotą juostą. Tais pačiais metais pademonstravo pirmąjį savo stereoskopinį filmą. Frize-Grino aparatas turėjo visus kino kameros elementus, išskyrus šuolinį kino juostos traukimo mechanizmą. Tačiau kamera buvo pernelyg sudėtinga, kad paplistų.
Paprastai kino aparato išradėjais bei kino pradininkais laikomi broliai Liumjerai, kurie 1895 m. užpatentavo savo filmavimo bei projekcijos aparatą ir kovo 22 d. pademonstravo filmą „Darbininkų išėjimas iš Liumjerų fabriko“. Pirmasis viešas kino seansas, kuriame buvo rodomi trumpametražiai filmukai ”, “Kūdikio pusryčiai”, “Tiuilri baseinas”, “Traukinio atėjimas”, “Kortavimas”, “Valtis išplaukia į jūrą”, “Aplietas laistytojas” ir kt., įvyko tų pačių metų gruodžio 28 d. Greitai Liumjerų pramoga išpopuliarėjo.
Augustas ir Lui Liumjerai
Tolesnis vystymasis
Iš pradžių daugiausia buvo filmuojami kasdienio gyvenimo vaizdai, įvykiai, egzotiškos šalys, tačiau vėliau imta naudotis vis išradingesnėmis priemonėmis. Tam ypač pasitarnavo Žoržo Meljė atradimai....
Šį darbą sudaro 1941 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!