Baltijos šalims atgavus nepriklausomybę, perėjus į rinkos ekonomiką, suaktyvėjo nekilnojamojo turto prekybiniai mainai tiek šalies viduje, tiek ir už jos ribų. Taigi, Baltijos šalims įstojus į Europos sąjungą, įmonėms bei organizacijoms užmezgus glaudesnius prekybinius ryšius su daugeliu užsienio įmonių, atsirado poreikis piniginiams ištekliams tiek pačios valstybės kilimui, tiek atskiriems ūkiniams vienetams savo ūkinei veiklai plėtoti.
To pasėkoje iškilo kredito, kaip trūkstamų lėšų gavimo šaltinio bei panaudojimo problema. Šią problemą dar labiau paaštrino 1995 metais Baltijos šalių ekonomiką sukrėtusi bankų krizė, kilusi dėl nesaikingai vykdomos kredito politikos.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti Baltijos šalių pateikiamas Baltijos šalių būsto ir vartojimo kredito kreditavimo formas, išnagrinėti Baltijos šalių bankų Baltijos šalių būsto ir vartojimo kredito kreditavimo politiką. Išnagrinėti galimus kreditinės rinkos valdymo sunkumus, kai paskolos suteikiamos gyventojams, ir pasiūlyti metodą šeimos (asmens) kritinių pajamų dydžiui nustatyti.
Todėl nagrinėjimo objektas Baltijos šalių būsto ir vartojimo kreditas, dalykas- Baltijos šalių būsto ir vartojimo kredito formos.
• pateikti skirtingų autorių išskiriamas Baltijos šalių būsto ir vartojimo kredito kreditavimo rizikos problemas;
Tyrimo metodai - LR įstatymų, mokslinės bei kitos literatūros analizė, mikroekonomikos teorijos praktinis pritaikymas, gautų rezultatų apibendrinimas bei išvadų formulavimas.
1. Lietuvos ir kitų Baltijos šalių būsto ir vartojimo kredito paslaugų lyginamoji analizė
1.1. Baltijos šalių būsto kreditavimo paslaugų lyginamoji analizė
Analizuojant bei vertinant Lietuvos būsto kreditavimo rinką darbo autorius mano tikslinga yra palyginti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių būsto kreditavimo rinką. Pagrindinė Baltijos šalių lyginamosios analizės metodo prielaida yra ta, kad būsto kreditavimo rinkos dydį lemia šalies ekonominio išsivystymo lygis.
Analizės objektas - trys Baltijos šalys, nes šios šalys yra labiausiai viena su kita susijusios tiek savo praeitimi, tiek dabartimi ir ateitimi. Jei lygintume jas su kitomis Vidurio ir Rytų Europos šalimis (toliau - VRE), matytume esminius skirtumus. Visų pirma Baltijos šalys buvo integruotos į bendrą centralizuotą Tarybų Sąjungos ekonominę sistemą. Tuo tarpu VRE šalys turėjo savo ekonomikas, kai kurios daugiau ar mažiau išvystytą...
Šį darbą sudaro 4339 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!